TopStar

4. dubna 2018 10:54

Legendární Anna Wintour končí na postu šéfredaktorky Vogue!

Vydavatelství Condé Nast čekají pořádné změny! Všichni hovoří o odchodu šéfredaktorky amerického vydání módního časopisu Vogue Anny Wintour (68), která obsazovala post hlavní redaktorky neuvěřitelných 30 let. Jaká budoucnost tedy čeká jeden z nejproslulejších časopisů všech dob?

Pokud budeme věřit prognózám médií, Anna Wintour opustí post šéfredaktorky v červenci po svatbě své dcery Bee Shaffer, která si bude brát režiséra Francesca Carrozziniho. Právě téhle události bude věnována titulní stránka posledního vydání Vogue za vedení Wintour. Je pravda, že vydavatelství Condé Nast prozatím podobné spekulace odmítá.

‚‚Odmítáme cokoli potvrzovat,‘‘ reagovalo vydavatelství před novináři a o plánech Wintour do budoucna nehovoří. I přes rázné vyjádření spekulace pokračují. Mluví se o možnosti, že na místo šéfredaktora bude dosazen módní návrhář Edward Enninful. Ten v současnosti velí britskému Vogue. I kdyby se zvěsti o Annině odchodu potvrdily, tak Wintour s kariérou rozhodně neskončí. Nabídky se jí ze všech stran hrnou už teď. První možná pozice Annina působení by mohlo být vedení Londýnského Fashion Weeku. Vždyť tomu není tak dávno, co Anna Wintour seděla na jedné z módních přehlídek vedle samotné královny Alžběty II.

Kariéra největší módní ikony světa započala roku 1970, kdy pracovala jako módní novinářka pro časopis Harper‘s Bazaar. V roce 1986 se Wintour stala redaktorkou britského Vogue a právě díky jejímu vlivu se americký Vogue začal zaměřovat pouze na módu. Anna Wintour je oblíbenkyní nejednoho světového návrháře. Karl Lagerfeld ji miluje a považuje za jednu ze svých múz. A jména jako John Galliano či Michael Kors mohou Anně vděčit za svou proslulost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také