TopStar

10. května 2018 10:50

Ilona Blašková

Legendární skupina ABBA hlásí po 35 letech comeback!

Asi nikdo nečekal, že by se švédská skupina ABBA ještě někdy společně sešla v nahrávacím studiu. Ale ono se tak opravdu stalo! Co ale její členové doposud dělali?

Není snad nikdo, kdo by si někdy nepobrukoval písničku od skupiny ABBA. Tato legendární kapela má na svém účtu osm alb, třicet dva singlů a několik výběrových alb. V uplynulých letech byla několikrát oslovena, zda neplánuje comeback. Ale její čtyři členové Agnetha Fältskog (68), Björn Ulvaeus (73), Benny Andersson (71) a Anni-Frid Lyngstad (72) o tom nechtěli ani slyšet! Dokonce v roce 2000 odmítli nabídku za miliardu dolarů. No, chápete to?

O to větší překvapení je, že kapela ohlásila 27. dubna návrat. Po pětatřiceti letech se kapela sešla v nahrávacím studiu a letos v zimě vydá dvě nové písně! Pokud vás to zvedlo ze židle, tak si zase sedněte. ABBA neplánuje žádné koncerty. První singl s názvem I Still Have Faith In You (Stále v tebe věřím) předvedou digitální dvojníci, tzv. ABBA avataři ve speciálním televizním pořadu. „Máme už svůj věk, ale píseň zní dobře,“ řekli s úsměvem hudebníci. Že by ztratili jejich pověstný elán? A co doposud dělali?

Agnetha Fältskog

Dlouhovlasá blondýnka trpěla na deprese a po tom, co její matka spáchala sebevraždu, ještě zesílily. V rozhovorech několikrát prozradila, že jí sláva nedělá dobře a že davy fanoušků jsou pro ni děsivé. Po rozpadu kapely vydala několik sólových alb, ale nešlo o nic závratného. Agnetha neměla ani štěstí v lásce. Po rozpadu manželství s Björnem Ulvaeusem se vdala ještě jednou a to za chirurga Thomase Sonnefelda. Bohužel ani toto manželství nevyšlo.

Björn Ulvaeus

Po rozpadu ABBY bývalý manžel Agnethy skládal hudbu i se svým kolegou Bennym Anderssonem. Na svědomí mají mimo jiné tři muzikály. Třeba slavný Mamma Mia! Björn se také podílel na stejnojmenném filmu z roku 2008. V minulosti čelil obvinění z daňových podvodů. S Agnethou má dvě děti, dceru Lindu Ulvaeus, která také zpívá, a syna Petera Christiana Ulvaeuse. Po rozvodu s Agnethou si v roce 1981 vzal hudební publicistku Lenu Källesjö. S ní má další dvě dcery, Emmu a Annu.

Benny Andersson

Druhý muž z kapely je asi nejúspěšnější z celé čtveřice. Benny posbíral mnoho hudebních cen, mimo jiné i šestkrát cenu Grammy. Kromě zpěvu, se věnuje skládání, ale je i textař a producent. V současné době má svou vlastní kapelu Benny Anderssons Orkester. S kolegyní z kapely Anni-Frid chodil několik let. A dokonce se vzali. Bohužel ani jim manželství nevydrželo a rozvedli se. Ve stejném roce, co se rozvedl, si vzal televizní moderátorku Monu Nörklit, se kterou má syna Ludviga. Benny Andersson dlouhá léta bojoval s alkoholem a dalšími návykovými látkami.

Anni-Frid Lyngstad

Nepříliš šťastný osud měla Anni-Frid, známá jako Frida. S kariérou zpěvačky neskončila a natočila ještě několik alb. Po rozpadu manželství s kolegou z kapely se vdala za Heinricha Ruzza Reusse, který ale brzy zemřel na rakovinu. Také její dcera Ann Lise-Lotte, kterou měla z prvního manželství s Ragnarem Frederikssonem, zemřela ve třiceti letech při autonehodě. Frida se díky těmto událostem stáhla z veřejného života.

Zajímavostí ale je, že všichni v souvislosti s ABBOU mluví o rozpadu. Ve skutečnosti se kapela nikdy oficiálně nerozpadla. Po vydání jejich posledního singlu jen oznámili, že si dávají na nějaký čas přestávku. No, a ta se jim protáhla až dodnes!

Sdílejte článek
Štítky ABBA

Přečtěte si také