TopStar

20. července 2017 20:57

vedran

Lejla Abbasová o domácím porodu: Neměnila bych!

Moderátorka Lejla Abbasová je už pár hodin dvojnásobnou maminkou. K pětiletému synovi Davidovi, kterého má s exministrem Michaelem Kocábem, přibyla dcera Iman. Jejím otcem je turecký podnikatel Volkán. Moderátorka rodila doma.

„Porod trval asi deset hodin, ale s tím, že mi praskla plodová voda a hned jsem nastoupila s velkými kontrakcemi, trvaly po celou dobu. Celkově to ale stálo za to, domácí porod se nedá s porodem Davida srovnat. Přestože vše bylo v pohodě, rozdíly jsou v tomto případě znát,“ uvedla pro TOP STAR Lejla Abbasová.

U domácího porodu jí vedle přítele asistovala i sestra.

„Sestra přišla v poslední fázi porodu a vlastně si odrodila neteř, přestřihla dokonce i pupeční šňůru. Ale hlavně to bylo skvělé pro malého Davida, který přišel domů a hned viděl sestru ve svém domácím prostředí a v podstatě druhý den si s ní začal po svém dětském způsobu hrát. V ten moment je to úplně něco jiného, než když by se přišel podívat za mámou do nemocnice,“ míní Abbasová.

Lejla Abbasová a Volkán jsou partneři teprve krátce, ale coby kamarádi se znali daleko dřív. Spojila je Afrika, ke které mají oba velmi blézko.

„S Volkánem se známe osm nebo devět let z Afriky, kde jsme se potkali přes českou komunitu a kde jsem měla tu možnost zjistit, jaký je člověk. On žil v Keni šestnáct let, a přestože je Turek, Keňa je jeho druhým nebo respektive možná prvním domovem. Zná a miluje ji možná víc než já,“ uvedla už dřív moderátorka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také