TopStar

21. dubna 2013 16:50

Blanka Konrádová

Lenka Nová jako Vladimírova děvka

Zpěvačka Lenka Nová (37), známá z kapely Laura a její tygři, ráda spolupracuje s úspěšnými muži. S Michalem Horáčkem se podílela na projektu Český kalendář, s Michalem Dvořákem a Jaroslavem Svěceným připravovala akci Vivaldianno. Nyní se vrhla na divadlo, a to přímo do absurdního dramatu Vladimiro.

„Ke spolupráci mě přizval režisér Dodo Gombár, se kterým jsme se potkávali celý minulý rok na představeních Českého kalendáře. Už po první čtené zkoušce je jasné, že půjde o intenzivní a zajímavou práci. Je to pro mě úplně nová zkušenost, na kterou se nesmírně těším,“ řekla Nová, která bude hrát s Michalem Dlouhým, Davidem Punčochářem, Petrou Hřebíčkovou nebo Filipem Čapkem.

Vladimirova děvka je vítězné dílo dramatické soutěže Ceny Alfréda Radoka o nejlepší českou a slovenskou divadelní hru za rok 2011 a bude mít premiéru 1. června.

Zpěvačka nyní konečně prožívá šťastné období a povedlo se jí překonat krizi, která začala před pěti lety. Při pokusu o otěhotnění málem přišla o život. Po několika potratech přišlo mimoděložní těhotenství, kdy se ocitla doslova na prahu mezi životem a smrtí. Díky kvalitní lékařské péči se Nová z traumatické události vzpamatovala a na čtvrtý pokus se jí konečně povedlo dítě donosit. Narodila se jí dcera Kateřina, jejímž otcem je muzikant a kytarista Davida Kollera – Michal Pelant.

Kromě divadelní kariéry se Nová i nadále věnuje hudební produkci. Koncert a slavnostní křest klipu k písničce Psí hodina chystá zpěvačka 30. května v pražském klubu JazzDock.

-dad-


Přečtěte si také