TopStar

3. dubna 2013 17:26

Blanka Konrádová

Lichtenberg: Produkuje muzikály, ale vlastní děti v nich vidět nechce!

Producent Divadla Broadway Oldřich Lichtenberg (50) se nemá v showbyznysu za co stydět. Má na kontě úspěšné muzikály jako je Kleopatra či Tři mušketýři, na kterých vydělal miliony. V posledně jmenovaném si zahrála i jeho dcera Anna.

Tehdy jí bylo deset a dokonce hrála kluka. Pak se také blýskla na pódiu Divadla Hybernia v muzikálu Karla Svobody Golem a mihla se i v představení Ginger a Fred. Kariéru ovšem na muzikálových prknech rozhodně nehledá. „Teď studuju marketing a public relation, takže je to docela blízko k showbyznysu, ale na pódiu už bych vystupovat nechtěla,“ říká.

Ve světě hvězd je ale odmala jako doma a prý to bylo to nejhezčí dětství, jaké mohla mít. Tyká si díky tomu s Karlem Gottem, Danem Hůlkou, Pepou Vojtkem, Monikou Absolonovou, Michalem Davidem a řadou dalších hvězd muzikálů. „V Broadwayi jsem vlastně vyrostla, tak to tam miluju, ale divadlo dělat nechci,“ vysvětluje. Ani její otec není nakloněn podobným představám. „To bych jí musel urazit ruce,“ říká Lichtenberg natvrdo. „Musí se živit slušně a práce v showbyznysu je fakt těžký život,“ dodává z vlastní zkušenosti.

Svého času o sobě také dával hodně vědět Lichtenbergův syn Olda. Patřil do skupinky „zlaté mládeže“, které byly všechny bary v Praze malé. Vymetal je spolu s Jankem Bartoškou, synem známého herce. „Teď dělá v jedné advokátní kanceláři, je tam koncipientem, takže nakonec asi bude advokát,“ vysvětluje Lichtenberg, který je také původně právník, takže řemeslo zůstává v rodině.

Blanka Konrádová

Sdílejte článek

Přečtěte si také