TopStar

2. října 2019 11:05

Lidé vzpomínají na Karla Gotta

Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny, potvrdila manželka Ivana Gottová. Lidé napříč celou zemí i ve světě vyjadřují soustrast rodině a vzpomínají na nejslavnějšího českého zpěváka populární hudby. Vydal skoro tři stovky alb, první už v roce 1965, na svém kontě má desítky milionů prodaných desek. O smrti zpěváka Karla Gotta informují německá, rakouská, polská, maďarská a ruská média. Francou

Bližší informace o posledním rozloučení budou zveřejněny na oficiálních webových stránkách Karla Gotta, sdělila mluvčí zesnulého zpěváka Aneta Stolzová. Ministr kultury Lubomír Zaorálek navrhne po konzultaci s rodinou Karla Gotta vládě zorganizovat státní pohřeb, uvedl na Twitteru.

Sociální sítě zaplavily vzpomínky, ohlasy, vzkazy

„Nesmírně zarmucující zpráva pro celou naši zemi. Karel Gott byl skutečný Umělec, který se rozdával druhým. To je vyčerpávající, ale právě to činí umělce umělcem. Karel Gott daroval svůj život generacím, daroval se nám všem. Karel Gott nepatřil mezi jednu z největších pěveckých hvězd. On byl tou nejzářivější. Ať už jste ho poslouchali rádi či nikoliv, jeho výjimečná kariéra stojí za vzpomínku. S manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou posíláme upřímnou soustrast celé rodině. Ať je vám země lehká, Mistře,” uvedl ke smrti Karla Gotta prezident Miloš Zeman.

„Karel Gott. Provázel mě od mládí. A každého z nás. Jeden z největších Čechů, které jsme měli tu čest zažít. Zemřel. Věřil jsem, že tu bude navždycky. Je mi to nesmírně líto. Zapálím svíčku a poslechnu si něco od něj z 60. let. Mistře, vážil jsem si Vás. Víc, než dokážu říct," zveřejnil na svém twitteru premiér Andrej Babiš.

Eurokomisařka Věra Jourová uvedla na Twitteru: „Dnes večer si pustím Být stále mlád nebo Jdi za štěstím. Nádherný hlas Karla Gotta, který mě provázel celý můj život jako jakási jistota, jako něco, co přece nikdy nemůže utichnout. A přece, Karel Gott nás opustil a mně je to velmi líto. Upřímnou soustrast jeho blízkým."

Kondolenci připojil i předseda KSČM a 1. místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Vojtěch Filip : „Odešel člověk, který rozdával radost nám všem. Člověk, který do poslední chvíle miloval život a svou práci. Zpráva o úmrtí mistra Karla Gotta nás všechny hluboce zasáhla. Dovolte mi vyslovit hlubokou soustrast jeho rodině, blízkým a přátelům. Karel Gott zůstane navždy symbolem, který nám všem přinášel mnoho krásných chvil."Odešel člověk, který rozdával radost nám všem. Člověk, který do poslední chvíle miloval život a svou práci. Zpráva o úmrtí mistra Karla Gotta nás všechny hluboce zasáhla. Dovolte mi vyslovit hlubokou soustrast jeho rodině, blízkým a přátelům. Karel Gott zůstane navždy symbolem, který nám všem přinášel mnoho krásných chvil."

Zpěvák Richard Krajčo na Facebook napsal: „Děkuju za vše" a připojil odkaz na píseň, kterou pro něj a jeho dceru složil - Srdce nehasnou.

Režisér Jiří Strach, v jehož pohádce Anděl Páně si Mistr zahrál, připojil na Facebooku tento vzkaz: „Díky za vše, Mistře, a andělé ať Vás uvítají!"

Operní pěvkyně Eva Urbanová napsala: „Děkujeme za vše."

Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček napsal na Twitteru: „Málokdo udělal pro dobré jméno naší země v zahraničí tolik jako Karel Gott. Čest jeho památce."

Sdílejte článek
Štítky Karel Gott nemoc smrt vzpomínky lidé

Přečtěte si také