TopStar

6. listopadu 2014 16:50

Táňa Sáblíková

Londýn ovládl chaos! V čele demonstrantů s maskami byly celebrity

Tisíce lidí s maskami skupiny Anonymous ovládli v noci ulice londýnské metropole! Obyvatelé tak zažili velice neklidnou noc, už i proto, že se jednalo o tzv. Bonfire Night. Londýn tak čelil jednomu z největších protestů z poslední doby! A s policisty se střetli nejen obyčejní lidé, ale také celebrit

Dav přišli totiž podpořit i herec Russell Brand a známá módní návrhářka Viviene Westwood a ukázali tak, že se nebojí ani střetů s desítky policistů, kteří v centru Londýna stáli na druhé straně barikád. Anonymous totiž již předem hrozil, že se bude pokoušet vytvořit blokádu celého Londýna!

A tak byli strážci pořádku nuceni sáhnout i po obušcích, vodních dělech a jiných donucovacích prostředcích, které klidnily rozvášněné davy! V těch nebyli jen dospělí jedinci, ale také děti. Asi čtrnáctiletý chlapec zkopl bezpečností zábradlí a za skandování „Jedno řešení! Revoluce!“ se vrhl na policisty!

Protest je nazýván Million Mask March (Milionový pochod masek) a je organizován ve všech větších městech po celém světě v jeden čas, za účelem rozpoutání revoluce.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také