TopStar

12. dubna 2013 06:47

Blanka Konrádová

Lubomír Lipský v 90 letech pořád hraje!

Lubomír Lipský v 90 letech pořád hraje!

Navzdory svému věku je Lubomír Lipský stále schopný zapamatovat si dlouhé texty a vylézt na prkna, která znamenají svět. Již dnes ho můžete vidět v Divadle Na Jezerce v jeho nejslavnější divadelní roli sluhy Brasseta ve hře Charleyova teta, kde umělec převezme finanční dar od svých kolegů symbolicky přímo na jevišti při děkovačce.

„Pan Lipský patří do velmi silné generace vynikajících herců a má mezi nimi své nezastupitelné a výrazné místo. Je znám spíše jako představitel komediálních rolí, ale stejně skvěle dokázal zahrát i role vysloveně dramatické. Je fantastické, že ve svých devadesáti letech stále hraje v divadle,“ říká principál tohoto divadla Jan Hrušínský.

Svůj vztah k Lipskému označuje Jan Hrušínský za více než přátelský. „Manželé Lipští byli přáteli mých rodičů. Lubomír Lipský hrál s mým tátou ve slavné éře Oty Ornesta v Městských divadlech pražských, kde jsem ho poprvé, ještě jako malý kluk, obdivoval na jevišti. Později jsme spolu v divadle ABC hráli více než dvanáct let opět v Charleyově tetě, kde jsem ale roli Babse převzal já a pan Lipský hrál advokáta Spettigua. Díky té společné historii s mými rodiči jde o vztah téměř rodinný. Lubomíru Lipskému přeji k jeho kulatým narozeninám pevné zdraví a životní optimismus, bez kterého si jej nedovedu představit,“ dodává.

-red-

Sdílejte článek

Přečtěte si také