TopStar

25. června 2013 17:09

Dagmar Dandová

Lucie Benešová zažila horor v letadle

Herečka Lucie Benešová (38) si přivezla z Tuniska opravdu exkluzivní zážitky. Cestou na dovolenou totiž mělo jejich letadlo zásadní poruchu a krásná herečka má dodnes trauma z létání.

„S celou rodinou jsme si vybrali destinaci a hotel, ale zapomněli jsme se podívat, s čím vlastně letíme. Jakmile jsme vlezli do letadla tuniské společnosti, hned nás měly varovat potrhané sedačky. Také letušky se tvářily velmi nepřítomně,“ vypráví Lucie Benešová.

„Během letu se rozbila klimatizace a okamžitě vypadly kyslíkové masky. Jenže nefungovaly! Museli jsme okamžitě snížit letovou hladinu, abychom uvnitř letadla neumrzli. Jenže pilot slétl tak nízko, že jsme letěli skoro skrz stromy. Myslela jsem, že je po nás,“ říká Benešová, která byla v té chvíli na palubě s manželem Tomášem Matonohou (41) jejich synem Štěpánem (7), dcerou Sárou (14), kterou mají v opatrovnictví a synem Luciánem (16), kterého má herečka z prvního vztahu s Filipem Blažkem (38).

„Po přistání nám řekli, že jsme let přežili jen díky tomu, že je pilot zvyklý létat starým rozvrzaným vehiklem. Kdyby byl řídil jen moderní nová letadla, bylo by po nás,“ třese se ještě dnes herečka při otřesné vzpomínce. „Celou dovolenou jsme se báli momentu, kdy zase sedneme do letadla. Naštěstí jsme tentokrát letěli českým letadlem s českou posádkou. Ta tuniská se při krizi projevila opravdu šíleně. Letušky panikařily mnohem víc než cestující a jedna dokonce omdlela,“ vypráví Lucie Benešová.

Teď už rodina Lucie Benešové jezdí na dovolenou jenom autem: „Letos se všichni chystáme na Elbu. Máme velký minivan, kam se všichni vejdeme. Vyjíždíme už tento týden, abychom ujeli vysvědčení. Lucián končí devítku a jde na střední, takže známky trochu zanedbával. V podstatě utíkáme před učiteli do Itálie,“ směje se herečka, která by ráda svou fobii z letadel někdy překonala, ale zatím nemá odvahu to vyzkoušet.

-dad-

Sdílejte článek

Přečtěte si také