TopStar

30. září 2013 13:20

Dagmar Dandová

Lucie Kovandová na Miss Word: Boduje, jen když je zahalená

V Indonésii se konalo finále 63. ročníku mezinárodní soutěže Miss World. O korunku královny krásy se zde ucházelo 131 půvabných dívek ze všech koutů světa. Byla mezi nimi i Česká Miss World 2013 Lucie Kovandová (20).

Naše kráska se bohužel do finále neprobojovala. Miss World se nakonec stala Filipínka Megan Young (23). Na druhém místě skončila Miss Francie Marine Louphelin a na třetím Miss Ghana Carranzar Naa Okaily Shooter.

I když si Kovandová neodvezla žádný oficiální titul, vyhrála v on-line hlasování soutěž People's Award a umístila se v soutěži promenáda v sarongu. Kvůli protestům muslimských obyvatel Indonésie byla zrušena tradiční promenáda v plavkách a soutěžící se tak musely zahalit. Sarong byl tedy jediným řešením.

„Konkurence byla veliká, letošního ročníku se účastnil rekordní počet dívek. Těší mě, že v disciplíně beach wear, která byla letos pojata netradičně v sarongu, jsem se umístila v Top 33,“ uvedla Kovandová.

Zatím jediná česká kráska, která bodovala na Miss World tak zůstává Taťána Kuchařová, která tuto soutěž vyhrála v roce 2006.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také