TopStar

23. září 2013 14:37

Lucka ve Vile: Propukla závislost, nebo si jen vymýšlí?

Lucka pomalu není k poznání. Stejně ale pořád přemýšlí, co by mohla na svém vzhledu změnit. Jen se nudí, nebo se u ní začala rozvíjet nebezpečná duševní porucha?

Když Lucie po celé řadě zásahů do svého vzhledu v pondělí znovu začala debatu na téma, co by na sobě vylepšila, ostatní se pobaveně smáli. Ona to ale myslela vážně, a to už zase až taková legrace není. Právě takto se může projevovat raná fáze dismorfofobie chorobný strach související se vzhledem, který pacienty nutí neustále se sledovat v zrcadle, podstupovat plastické operace nebo jiné změny zevnějšku. Porucha vede až k panickým stavům.

Dlužno podotknout, že Vila je prostředí, které v tomto směru není příliš zdravé. Soutěžící si uvědomují, že je přes kamery sledují statisíce lidí. Zrcadla jsou všude kolem, soutěžící také občas vidí sestřihy svého chování. Další konkurentky mají přešité a botoxem napíchané ledaccos...

Uzavřený prostor navíc nenabízí různorodé rozptýlení (úkolům navzdory), vzrůstá frustrace a opatřit si hormon "dopamin", který zlepšuje náladu, je stále složitější. Podle amerického neurologa Hanse Breitera z bostonské General Hospital jsou citliví lidé náchylní utvořit si závislost na podnětech vyvolávajících příjemné pocity. Zdaleka se přitom nemusí jednat o drogy nebo gamblerství, zrádné jsou právě i podobné činnosti jako nakupování, jídlo, sex nebo neustálé vylepšování vzhledu. Lucie už v minulosti závislostem čelila – jako teenager brala drogy. Že je velmi citlivá, potvrzují i ostatní soutěžící. Za jako dlouho odhalí, že Lucie potřebuje pomoc?

jad

Co se děje ve Vile sledujte nepřetržitě zdarma prostřednictvím některé ze čtyř kamer a on-line přenosu našeho Vilateamu! ZDE

Dnes na Primě Zprávy z Vily v 19:40 a Denní rekapitulace na Prima LOVE ve 21:20.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také