TopStar

14. září 2017 10:40

vedran

Lukáš Bauer po skončení kariéry: Doma doháním letité resty

Lukáš Bauer si ve svých čtyřiceti letech musí zvyknout na profesní důchod. Jinak se ale jako důchodce necítí. Je rád, že je teď s rodinou víc a že jí může vrátit čas, po který až tolik spolu nebyli.

„Snažil jsem se víc než v předchozích sezonách trávit čas s rodinou. Jezdili jsme na výlety a já doháněl mnohaleté resty,“ říká bývalý běžec na lyžích Lukáš Bauer.

Třináctiletý Matyáš a desetiletá Aneta se samozřejmě těší z toho, že mají tátu víc doma, i když v některých případech jim to zrovna vhod není.

„Když jsem s dětmi doma, máme dělat úkoly a mám na starosti se s nimi učit, tak je možná lepší, když byl táta na soustředění,“ směje se Lukáš, který víc zůstává tátou, který snáze poradí se sportem, hlavně tedy s lyžováním, ke kterému jeho děti víc tíhnou. „V poslední době tíhnou k běžeckému lyžování, což je normální, když žijeme na horách, do ničeho je netlačíme.“

Bude na dětech, jestli se zúčastní Jizerské padesátky, kterou lyžařský matador příští rok v únoru se svým týmem poběží. V uších mu možná bude znít nová verze hitu Pěšáci bílé stopy od skupiny Tata Bojs, ke kterému vznikl i videoklip. Milan Cais i Mardoša se bavili už při jeho natáčení.

„Nejvtipnější moment je zrovna v tom místě, jak se písnička zlomí do citace ´Na běžkách, jedeme na běžkách´a kluci tam mají sérii eskapád, tam jsem se chechtal,“ líčí Milan Cajs.

„Já na těch běžkách jsem marnej jako v klipu, takže to ani není moc, že bych to uměl zajímavě prodat, ale dělali jsme, co jsme mohli,“ dodává další člen kapely Mardoša.

Sdílejte článek

Přečtěte si také