TopStar

8. února 2018 17:07

Ilona Blašková

Lukáš Bauer žije na Božím Daru, kde si plnými doušky užívá rodinného života

Musíme přiznat, že náš štáb Top Staru se nebojí ani divoké zimy na horách. A tak jsme pro vás vyrazili vyzpovídat našeho nejlepšího běžce na lyžích Lukáše Bauera. Co dělá po skončení reprezentační kariéry? Nazul si papuče a užívá si sportovní důchod?

Lukáš Bauer žije s rodinou, manželkou Kateřinou a dětmi Matyášem a Anetou na Božím Daru. Běžky ani závodění na hřebík nepověsil. Něco se ale v jeho životě po skončení reprezentační kariéry přece jen změnilo. Je víc doma a užívá si rodinného života. Tomu odpovídá i jeho denní režim. Každé ráno bojují, aby se děti brzy vypravily do školy. Když je klid, věnuje se Lukáš administrativě. A protože chce závodit na Jizerské 50, vyráží do stopy. Sport ho stále baví a pomáhá mu vyčistit si hlavu. Tím že reprezentační kariéru pověsil na hřebík, neznamená, že nazul důchodky a nedělá nic. Trénuje svůj tým. Několik závodů chce absolvovat i sám, jako závodník.

Třináctiletý Matyáš a desetiletá Aneta jdou v otcových stopách. Mají v tátovi vzor? “Bojujeme s počítači a tablety. Vyhrává ale sport. Syn dlouho preferoval fotbal, ale před dvěma lety se přeorientoval na běžecké lyžování. Stejně jako dcera. A to, že jsem dosáhl nějakých výsledků, vám nezaručuje, že jste sportovním vzorem. Vedeme je ke sportu svědomitě. První je ale pořád škola! Sport je jen zábava," prozradil Bauer.

Při pohledu na odlet českých lyžařů na letošní olympijské hry Lukáše přece jen lehce zamrzelo, že s kariérou skončil. Ale na druhou stranu považuje svoje rozhodnutí za správné. Dvacet let závodění a boje o medaile sice nepřineslo tu nejvyšší, zlatou. Lukáš má ale daleko větší motivaci. A nutno uznat, že dojemnou. Je přesvědčený, že zlato má doma a to je nejdůležitější.

S Lukášem Bauerem se můžete potkat už 18. února v Bedřichově na Jizerské padesátce. Zaregistrovat se do ní je možné i během závodního víkendu.

Sdílejte článek