TopStar

25. května 2019 08:00

Lukáš Pollert své olympijské medaile prodal a vše věnoval na boj proti drogám

Lukáš Pollert býval elitním vodním slalomářem i velkým bouřlivákem. Bez výčitek prodal svou olympijskou medaili. Dnes vychovává šest dětí a pracuje jako anesteziolog v motolské nemocnici, což mu dává pořádně zabrat!

Byl králem divoké vody, v roce 1992 vyhrál zlatou olympijskou medaili, v roce 1996 v Atlantě získal stříbro a stal se i vicemistrem světa. Ale na vodě ho lákalo něco jiného. "Viděl jsem japonské, kanadské, australské řeky a toho si cením nejvíc, to mě nejvíce bavilo. Jedna Barcelona nebo Atlanta? To bylo okrajové," přiznává svou vášeň k divoké vodě a přírodě.

Lukáš Pollert udělal velmi nevídanou věc. Jiní si své medaile z Olympijských her stráží jako oko v hlavě po zbytek života. On své medaile nakonec prodal a peníze věnoval charitě na boj proti drogám. "Byla to fakt čistě moje věc, jak s nimi naložím. Pro mě neměly žádnou hodnotu, jako hrad z písku na té pláži. Zlatá olympijská medaile je pára nad hrncem, vypaří se a nic," překvapuje svým pohledem.

Své obrovské zkušenosti předává svým dětem. Mimo závodnické tipy chce předat právě onu lásku k vodě jako takové. "Já jim chci ukázat tu krásu divoký vody a třeba se za ní dostanou do světa! co jim mohu dát víc, to pěkný co jsem zažil jim teď předat," našel si své poslání ve výchově dětí.

Naši lékaři mají kromě medicíny i jiné zájmy. Například MUDr. Lukáš Pollert z Kliniky anesteziologie, resuscitace a...

Posted by Fakultní nemocnice v Motole on Tuesday, August 1, 2017

Lukáš Pollert na divokou vodu nezanevřel, ale v současné době se plně věnuje práci anesteziologa na kardiochirurgickém oddělení v Motole. "Tady děláme asi čtyřicet transplantací, je to náročná osmi až devítihodinová operace. Musí se hodně improvizovat, dalo by se to přirovnat k tomu vrcholovému sportu," nachází paralelu ve svém současné a minulé životní náplni.

Vše zvládá bravurně, přestože má doma na krku tři syny a tři dcery. "Když jsem v nemocnici tak to zvládá žena," přiznává zásluhy své přítelkyni. Všechny jeho děti perfektně lyžují. Jan byl dokonce druhý na mistrovství republiky.

Co dodat? Snad jen víc takových supermanů mezi námi, jako je Lukáš Pollert!

Sdílejte článek

Přečtěte si také