TopStar

21. října 2018 13:05

Ilona Blašková

Madeline Stuart je první modelkou s downovým syndromem

Madeline Stuart je první modelkou s downovým syndromem

Madeline se navzdory svému hendikepu žíví už přes tři roky jako modelka. Jednadvacetiletá dívka se totiž narodila s downovým syndromem a jako první žena s tímto onemocněním prorazila ve světě modelingu.

Jít přehlídku na prestižním týdnu módy v New Yorku je snem snad každé modelky. A Madeline se to povedlo dokonce šestkrát! A jak se k modelingu vlastně dostala? Když ze zdravotních důvodů shodila přes dvacet kilo a o svou proměnu se podělila na sociálních sítích, začaly se jí nabídky hrnout. Její proměna měla přes pouhou noc 7,2 miliónů shlédnutí.

Navzdory svému onemocnění procestovala Madeline polovinu světa, potkala spoustu zajímavých lidí a postavila se na vlastní nohy. Po jejím boku však vždy stojí její maminka, která dohlíží na to, aby měla dcera stejné podmínky jako ostatní modelky. „Samozřejmě, že se setkáváme s šikanou. To se stává velmi často, ale snažíme si toho nevšímat. Je to odraz člověka, který se takto chová, ne obraz toho, o co se snažíme my. Někteří lidé jsou hrubí, aniž by si to uvědomovali. Je to pouze otázka jejich vzdělání a povědomí o této nemoci,” říká matka Madeline.

Ne však každý návrhář chce Madeline na mole. Ale doba se mění a rozdílnosti mezi lidmi jsou stále vřeleji přijímány. „Sociální média byla velkým katalyzátorem této změny, protože dovolila i “malým” lidem, aby měli “velký” hlas a někdo je uslyšel. Naše další generace je mnohem přívětivější a tolerantnější. Mám v ní velkou víru a jsem přesvědčená, že svět bude díky ní mnohem krásnějším místem k životu,” doufá Madelinina maminka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také