TopStar

21. března 2019 11:00

Máme tu další ročník oblíbeného festivalu a letos se máme rozhodně na co se těšit!

Jaro už klepe na dveře a společně s delšími dny dorazí i další ročník hudebně nabitého festivalu Žižkovská Noc. Ten letos proběhne ve dnech od 21. do 23. března a již tradičně na něm vystoupí hvězdy české a slovenské hudební scény společně s některými hudebníky ze zahraničí. Těší se na vás více než 500 různých interpretů a na své si rozhodně přijde každý, takže neváhejte a dorazte za hudbou do žižkovských ulic i vy!

Devátý ročník multižánrového festivalu nabídne například oblíbenou zpěvačku Emmu Smetanu či rappovou skupinu PSH, zažít ale můžeme třeba také stále populárnější electro hudbu muzikanta Ventolina. Největší český zimně-jarní festival se nově také zaměřuje kromě hudby i na literaturu a divadlo, do kterého se letos zapojí i legendární Divadlo Járy Cimrmana.

Letošní ročník zavane interprety do více než 60 různých kaváren, hospod a klubů rozmístěných po celé čtvrti a jako obvykle je rozhodně na co se těšit! Potkat se totiž můžete také se zahraničními interprety, jako jsou například britští The Bug & Miss Red či drum & bassový Misanthrop z Německa.

Festival Žižkovská Noc se především soustředí na alternativní a subkulturní scénu, zkrátka se nemusíte bát žádné mainstreamové hudby. Festival je také velice oblíbený tím, že využívá alternativních prostorů, v minulosti se hrálo například v Nákladovém Nádraží Žižkov či v podniku Venuše ve Švehlovce. Různé akce se budou konat i v Žižkostele či nově otevřenému Fuchs2. Tři největší místa konání jsou pak kluby Cross, Palác Akropolis a Storm.

Cena za vstupenku na jeden den je 270 korun, za lístek na celé tři dny pak zaplatíte 600 korun. Festival má také letní verzi, která je ovšem o poznání slabší, takže neváhejte a přijďte oslavit začátek jara nezapomenutelným kulturním zážitkem!

Autor: Martin Rodigari

Sdílejte článek

Přečtěte si také