TopStar

27. května 2013 16:40

Blanka Konrádová

Maminka Kerndlové: Jedla celer a zhubla 13 kg!

Tak tuhle dietu by vydržel málokdo. Maminka zpěvačky Terezy Kerndlové jedla prvních deset dní jenom celer. Pečený, vařený, smažený. Pak si mohla přidat mrkev a na téhle stravě byla další tři týdny.

Všechno začalo tím, že Milada Kerndlová nešťastně uklouzla na blátě a tak těžce si zranila kotník, že byla upoutána 4 měsíce na lůžku. Výsledkem bylo 13 kg nahoře. Když je chtěla shodit, vyhledala profesora Rybku ze Zlína a ten jí řekl, že musí sama od sebe zhubnout deset kilo, než s ní bude probírat diety. Na jeho radu se pak měsíc a půl cpala jenom zeleninou. Nejprve celerem, pak mrkví a posléze dalšími druhy. Výsledek byl ovšem skvělý! Shodila 13 kg.

A hubne dál. „Teď už si můžu dát i rybu a dvě vajíčka denně,“ říká Kerndlová, která se objevila poprvé od úrazu ve společnosti bez berlí. „Chtěla bych shodit ještě deset kilo, abych se dostala na váhu, kterou jsem měla před osmi lety,“ prozradila. Motivací je jí manžel, kterému se chce líbit, a dcera, zpěvačka Tereza Kerndlová, jejíž pochvala ji obzvlášť těší.

„Není to tak hrozné, nebyla jsem ani unavená, jenom musíte mít pevnou vůli, protože ty chutě, co vás pronásledují, jsou fakt strašné,“ popisovala svoje pocity, když jedla pouze celer.

Zlomenina, kterou utrpěla, je ale vážná a stala se jí už podruhé na stejném místě. Musela podstoupit operaci a nyní má kotník zpevněný 9 šrouby a dvěma dlahami. Křehkost kostí je pravděpodobně následek chemoterapie, kterou prodělala před 8 lety, když se léčila z rakoviny.

Z té se dostal i její manžel jazzman Ladislav Kerndl a teď už se oba těší na blížící se svatbu svojí dcery.

-iba-

Sdílejte článek

Přečtěte si také