TopStar

2. listopadu 2018 12:11

Markéta Škorňová

Manžel Kim Kardashian opět šokuje: Jeho nová módní kolekce Blexit má politický podtext!

Raper a módní návrhář Kanye West měl vždycky blízko k politice. A od té doby, co je v čele Spojených států jeho oblíbenec Donald Trump, jeho politická angažovanost strmě stoupá. Naposledy to ukázal díky své nové módní kolekci Blexit, která má přimět Afroameričany, aby přestali podporovat Demokratické strany a přidali se k republikánům.

Trička, čepice s logem BLEXIT mají připomenout britský odchod z EU a především nabádat černochy, aby stejným způsobem opustili demokratickou politiku. Módní kolekce je spojená s kampaní, jež je vedená konzervativní aktivistkou a politickou komentátorkou Candace Owensovou.

Jak uvedl server BBC, raper se ve svých návrzích nechal inspirovat nedávnou cestou do Ugandy, kterou podnikl právě společně s Owensovou a svou ženou Kim.

„Nápad přišel hned, jak jsme přistáli v Ugandě a obklopila nás celá ta domorodá atmosféra. Pocity spojené s návratem do naší africké domoviny, s rodinou a s pospolitostí Kanyeho motivovaly k vymyšlení designu,“ řekla Owensová americkému pravicovému deníku Breitbart.

Nejen na hudební scéně, ale také v módní branži není Kanye žádným nováčkem. Má za sebou například spolupráci se sportovní značkou Adidas. Kolekci Blexit představil vůbec poprvé na summitu Young Black Leadership ve Washingtonu D. C. A podle Owensové má právě tato kolekce velkou šanci přimět Afroameričany přejít „na druhou stranu“.

Sdílejte článek
Štítky Kanye West Donald Trump módní kolekce

Přečtěte si také