TopStar

5. dubna 2018 10:00

Manžela královny Alžběty II. hospitalizovali!

Teprve před pár hodinami zveřejnil Buckinghamský palác oficiální zprávu o tom, že muž britské královny princ Philip (96) byl hospitalizován na chirurgii. Teď ho čeká plánovaná operace kyčle a k zákroku by mělo dojít co nejdříve.

Philip, jehož titul je vévoda z Edinburghu, pobývá v nemocnici krále Edwarda VII. v Londýně. Tam ho čeká operace kyčle, která byla ovšem dlouho předtím plánována. Ještě minulou středu byl princ Philip spatřen při jízdě na koni ve Windsoru, o té doby ale vynechal právě kvůli bolestem kyčle veškeré společenské události.

Celkově dává princ Philip obyvatelům pořádně zabrat. V poslední době je hospitalizován čím dál tím častěji. Loni v červnu byl v nemocnici dva dny kvůli infekci způsobené dřívějšími onemocněními. Zároveň trpí princ silnými srdečními potížemi. V srpnu loňského roku odstoupil z oficiálního vystupování na jakýchkoli společenských akcích.

Princ Philip se narodil na řeckém ostrově Korfu 10. června 1921 původně jako princ řecký a dánský. Osmnáctiletý chlapec si začal dopisovat s tehdy třináctiletou Alžbětou, která později prozradila, že šlo o lásku na první pohled. Ke svatbě došlo v roce 1947. Philip je znám svými neotřelými a nemístnými poznámkami, čímž si získal nejen Británii, ale i celý svět.


Přečtěte si také