TopStar

18. října 2013 01:40

Jana Fikotová

Marie Rottrová: Tvrdila, že se zpíváním skončila. Proč se vrací zpět?

Zpěvačka Marie Rottrová (71) se přiznala, že se jí zastesklo po vlastních koncertech. Přestože před časem uspořádala „poslední“ koncert kariéry, pravdu měli ti, kdo tvrdili, že Rottrová bez zpívání nevydrží.

Na základě propojení s nadací vyráží na mimořádné vánoční koncerty a pomůže tím seniorům. Marie Rottrová na charitu slyší. „Ano často a ráda pomáhám, ale nikdy to nedělám pro svůj prospěch a medializaci,“ přiznala Rottrová, která svou osobu propojila s Nadací Agrofert Holding a vyráží na mimořádné vánoční koncerty do šesti měst. „Už se na to moc těším. Část výtěžku z koncertů půjde na podporu starších, zdravotně a sociálně slabých spoluobčanů žijících v domovech pro seniory. Moc se mi tato myšlenka líbila, proto jsem svolila ke spolupráci, která bude pokračovat i v příštím roce,“ dodala zpěvačka.

Na tiskové konferenci Rottrová opět potvrdila, že se jí podařilo zastavit čas. „Člověk svůj věk nesmí řešit. Myslím si, že je to nejen v genech, ale především v pozitivním přístupu k životu,“ prozradila svůj recept na mladistvý vzhled zpěvačka, která před dvěma lety oznámila konec své koncertní kariéry. Již tehdy však nevyloučila, že by v budoucnosti mohla vystoupit jako host na koncertech některých svých kolegů nebo na některé z charitativních akcí.

Na koncertech v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, Olomouci a Českých Budějovicích vystoupí Rottrová, které se už dlouhá léta přezdívá Lady soul, mezi 2. až 17. prosincem s dětským sborem Coro Picollo a dalšími hosty.

Pro své fanoušky však chystá i další překvapení. Vydává totiž album s 20 nejkrásnějšími písněmi, které otextoval Jaromír Nohavica. „Album Čas motýlů dokumentuje jednu výjimečnou spolupráci. Odehrála se v Ostravě, v nejdůležitějším a nejplodnějším období mé pěvecké kariéry. Jarkovi děkuji…“, komentuje Marie Rottrová spolupráci s Nohavicou. „Já jsem vždy skládal písničky hlavně pro sebe. Ale psát texty pro Marii – to byla velká radost. Ona ví, o čem zpívá,“ říká Jaromír Nohavica. Album Marie Rottrové Čas motýlů vychází u Supraphonu 8. listopadu.

Rottrová, kterou hudební kritici oceňují jako zpěvačku s nezaměnitelným hlasovým zabarvením, kvalitním hudebním frázováním a citem pro vkusný repertoár, kariéru začínala v šedesátých letech v ostravských kapelách Samuel, Majestic a Flamingo (později Plameňáci). První dlouhohrající desku se skupinou Flamingo vydala Rottrová v roce 1970, zpívala na ní s Petrem Němcem. Po jejím úspěchu spolupracovala se všemi velkými tanečními orchestry oné doby a textaři.

Předloni byla Rottrová, která za svou kariéru nazpívala přes 600 písniček, Akademií populární hudby uvedena do Síně slávy. U příležitosti jejích 70. narozenin vyšla velká kolekce se všemi jejími alby. Něčeho takového se v Česku zatím dočkal pouze Karel Gott. Její hlas se objevil i na soundtracku k filmu Alois Nebel.

-juf-

[[nid:2153219]]

Přečtěte si také