TopStar

14. července 2018 09:14

Marilyn Monroe či Marlene Dietrich: I tyhle dámy podstoupily plastiku

Je těžké uvěřit tomu, že ve 40. letech minulého století se někdo rozhodl k plastické operaci. Vždyť ta byla na samém počátku svého rozvoje. Na druhou stranu, Marilyn Monroe by bez plastiky třeba nikdy nebyla tak slavná. A o jaké operace klasického Hollywoodu tedy šlo?

Marilyn Monroe

V polovině minulého století byla rhinoplastika jednou z nejnebezpečnějších metod a vlastně experimentem se životem. Nebojácná Marilyn se ale pro plastiku rozhodla a operaci na změnu nosu podstoupila. A proč se dívce ten její nelíbil? To nechť zůstane záhadou.

Fakt zůstává faktem a důkazem plastiky (naštěstí vydařené) jsou nejen fotky Marilyn před a po, ale i rentgenový snímek Marilyny lebky, který se po její smrti dostal do rukou FBI.

Marlene Dietrich

Ještě jedna osudová kráska Zlaté éry Hollywoodu. Marlene se mohla pochlubit ostrými lícními kostmi, o kterých se dnešním blogerkám ani nesní. Perfektně vpadlé tváře zvýrazňovala herečka make-upem, aby byly ještě znatelnější. I v tomto případě se ale kráska neobešla bez lékařského zásahu. Kvůli perfektním tvářím si Marlene nechala vytrhnout zadní zuby.

Rita Hayworth

V mládí nosila Rita jméno Margarita Carmen Cansino a vypadala jako každá typická Španělka. Hollywoodští režiséři ale spatřili v dívce talent a přemluvili ji k menší úpravě vizáže. Tanečnice si musela projít bolestivou procedúrou elektrolýzy, aby se zbavila pro Španělky typicky nízké linie vlasů. Ve výsledku se její linie vlasů posunula o několik centimetrů výše a výrazně změnila celý dívčin obličej. Tmavé hnědé vlasy se obarvily na žhavě zrzavou a Rita se tak stala jednou z nejkrásnějších dam své doby.

Elizabeth Taylor

Elizabeth milovala všemožné zákroky a zkoušela je na sobě. Nejednou se tak na veřejnosti objevovala po dalších a dalších plastikách, díky kterým ale působila stále perfektně mladistvě.

Mary Pickford

Mary byla hvězdou němého filmu dvacátých let minulého století. To byla doba úplného začátku plastické chirurgie, proto možností nebylo tolik. Ženy se i přesto nechtěly smířit se svým věkem a byly ochotny úplně cokoli. Pickford se rozhodla pro vylepšení obličeje, ale operace se nepodařila. Hvězda přestala mít možnost usmívat se, její mimika nebyla přirozená a herečka ukončila kariéru.

Sdílejte článek

Přečtěte si také