TopStar

9. března 2018 21:16

Ilona Blašková

Marilyn Monroe Východu Eva Herzigová dnes slaví 45. narozeniny

Česká supermodelka a herečka Eva Herzigová dnes slaví 45. narozeniny! Úspěšná kráska a trojnásobná maminka dobyla světová mola a vypadá pořád úžasně.

Jako dcera sekretářky a elektrikáře začala svou hvězdnou kariéru v roce 1989. Tehdy jako šestnáctiletá dívka z Litvínova vyhrála pražský casting francouzské agentury Metropolitan Models. Za pár měsíců se odstěhovala do Paříže. Módní svět zaujala svým výjimečným vzhledem a štíhlou postavou.

Od roku 1994 patřila ke světové špičce modelingu. Po tom co v reklamní kampani značky Guess vystřídala slavnou modelku Claudii Schiffer, vyrostla její popularita strmě nahoru. Na úplný vrchol ji však dostala reklamní kampaň na spodní prádlo značky Wonderbra. Tenkrát její fotky v podprsence na dálničních billboardech způsobily řadu dopravních nehod. Proto ji také začali nazývat “Miss Wonderbra“ nebo “Marilyn Monroe Východu“.

Eva se také objevila ve slavném kalendáři Pirelli. Účastnila se přehlídek či kampaní módních velikánů jako Christian Dior, Chanel, Givenchy, Versace či Laura Biagiotti. Její tvář byla na všech obálkách těch nejprestižnějších časopisů. V roce 2004 pózovala nahá pro časopis Playboy.

A na špici se Eva drží dodnes. A to díky její přirozené kráse. Tváře po kosmetických úpravách jí nahánějí hrůzu a nepřijdou ji vůbec přitažlivé. A jaký je tedy její recept na krásu? Modelka nedrží žádné diety a tělo nemučí v posilovně. Dodržuje zdravou životosprávu. Miluje italskou, francouzskou a japonskou kuchyni a vyhýbá se také alkoholu. Doporučuje se příliš neslunit, pít hodně vody, odpočívat a prožívat pocit lásky.

Herzigová se v roce 1996 provdala za bubeníka skupiny Bon Jovi Tika Torrese. Jejich vztah brzy krachnul a rozvedli se. Od roku 2001 je jejím partnerem italský miliardář Gregorio Marsiaj, s kterým má tři syny.

Eva ale není jen úspěšnou modelkou. Zahrála si i v několika celovečerních filmech. Vedle hvězd jako například Gérarda Depardieu ve filmu Strážní andělé nebo Andyho Garcia ve snímku Modigliani. Několik erotických scén si střihla s Jiřím Macháčkem ve filmu Pohádkář a malou roli měla i v oceňovaném filmu Masaryk. Tam si zahrála jednu z milenek Jana Masaryka, kterého ztvárnil Karel Roden.

Sdílejte článek

Přečtěte si také