TopStar

12. dubna 2018 12:36

Ilona Blašková

Mark Zuckerberg si před americkým senátem sypal popel na hlavu

Jednou jste na hoře a jednou zase dole. Takové pocity teď zažívá zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Z miláčka davu se totiž stává nepřítelem číslo 1. Klasický případ - to co se jevilo jako úžasné, bezpečné a geniální, se ukázalo jako slušná časovaná bomba. To je úděl géniů.

Pořádnou grilovačku zažil zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg před americkým senátem. A není se čemu divit. Mark měl co vysvětlovat. Soukromí uživatelů Facebooku totiž není dostatečně chráněné. „Byla to má chyba, omlouvám se. Já jsem spustil Facebook, já ho provozuji a já jsem odpovědný za to, co se zde děje," řekl před senátem.

Na mladíkovi bylo vidět, že je před desítkami fotoaparátů a senátorů velmi nervózní. Snažil se působit suverénně a sebevědomě, ale spíš vypadal jako školák při zkoušení u tabule. „Máme odpovědnost za ochranu vašich dat, a pokud to nedokážeme, pak si nezasloužíme vám sloužit," kál se Zuckerberg.

Senátoři zahrnuli Zuckerberga nejrůznějšími otázkami. Zaznívaly dotazy i osobního charakteru, které zakladatele i pobavili. Odpovídat na ně ale nechtěl. Ptali se ho například na to, v jakém hotelu strávil poslední noc nebo s kým si v posledních dnech psal. Na tyto otázky odpověděl, že to nechce říkat takhle veřejně.

Senátor chtěl svými netradičními otázkami jen ukázat, že soukromí každého z nás je jako poklad, který by se měl chránit. Tak snad Mark ustojí vzniklé turbulence kolem Facebooku. V posledních měsících totiž jeho komerční miminko ztrácí uživatele.

Sdílejte článek

Přečtěte si také