TopStar

28. dubna 2013 02:40

Blanka Konrádová

Martin Kraus: Nejsem Objev, ale Zjev roku!

Tak pozor! Není to tak, jak hlásal moderátor Karel Šíp, že divácké ankety vyhrávají ti, co mají Facebook. Martin Kraus (30), představitel jedné z hlavních rolí v seriálu Cesty Domů, který vysílá FTV Prima, je staromil a Facebook nemá. Přesto vyhrál cenu TýTý 2012 v kategorii Objev roku.

"Já se pořád cítím jako zajíček, co právě dokončil školu, ale je to hrozně příjemný stát tady na prknech vinohradského divadla a dostat takovou cenu," svěřil se bezprostředně po skončení ceremoniálu. Držel v rukou plastiku - zrcadlo a nahlas četl: "Objev roku. Tomu se musím smát. Můj kamarád mi vždycky říkal: Ty jsi takový zjev! Spíš bych tady měl mít napsáno Zjev roku."

Martin Kraus, přezdívaný český Belmondo, vyrostl u koní a k herectví se dostával klopotně. Na přijímací zkoušky na JAMU ještě dnes vzpomíná nerad. "Byl jsem strašně nervózní a měl velkou trému. Ale řekl jsem jim, že tam strašně chci a oni mě vzali."

Natáčení Cest domů je pro něj zatím nejvýznamnější profesní zkušeností: "Když se záhy po škole setkáte s režisérem, jako je Jiří Adamec, je to samo o sobě zážitek," říká herec.

-iba-

Video VIP zrávy

Sdílejte článek

Přečtěte si také