TopStar

16. dubna 2014 10:30

Jana Fikotová

Martin Maxa trpí bolestmi. Co se mu stalo?

Zpěvák a skladatel Martin Maxa (53) má sice postavu jako Herkules, ale jeho fyzička už není to, co bývala. Z mládí se mu teď vracejí silné bolesti zad.

„Kdysi jsem prováděl kousky, za které teď hodně trpím. Vzpomínám si třeba, že jsme jednou vyrazili s partičkou na výlet, píchli jsme kolo a protože jsme neměli hever, tak jsem to auto chytil za nárazník a nadzvednul holýma rukama. Holky z toho byly u vytržení, což se mi samozřejmě líbilo," zavzpomínal na staré časy zpěvák, kterému se mladistvá nerozvážnost ve zralém věku nevyplatila.

„Nedávno jsem přemisťoval na zahradě balvan a myslel jsem, že tu bolest v zádech nepřežiju,“ přiznal své trápení Maxa. Potíže s páteří ho přivedly ke zkoušení různých způsobů, kterak si ulevit od bolesti a taky jak nenechat zakrnět zádové svalstvo, aniž by ho namáhal velkými cvičebními dávkami.

„Když je člověku nejhůř, jde do všeho. Já tedy vyzkoušel kdeco. S operací zatím chci počkat. To by pro mě byla ta poslední varianta. Bohužel nemůžu vzhledem k nálezům na páteři ani cvičit v takové míře, jak jsem býval zvyklý. Tak občas docházím do Centra laserové estetiky, kde na mě připojí elektrody a zádové svaly se tak procvičují, čímž se mi zároveň uleví od bolesti. Totéž se dá aplikovat i na svaly břišní, ale ty si ještě dokážu udržet v cajku sám," vysvětluje Martin.

-juf-

[[nid:2156642]]
Sdílejte článek

Přečtěte si také