TopStar

29. srpna 2018 11:30

Ilona Blašková

Martina Sáblíková promluvila o šokujícím konci Erbanové!

O konci kariéry pětadvacetileté rychlobruslařky Karolíny Erbanové jsme vás už informovali. Teď se ale všichni ptají, co jí musel trenér Petr Novák udělat, že právě jeho chování prý bylo impulsem k rozhodnutí o konci. Ke vzniklé situaci se vyjádřil nejen on ale i Martina Sáblíková.

„Jsem připravená závodit a šířit slávu své země jediným způsobem, který umím. Nejsem však už nadále připravená být obětí manipulativního, ponižujícího a útočného chování reprezentačního trenéra Petra Nováka, jehož lidské ani pracovní metody naprosto nesouzní s mými a nemohou mě vést k dobrým výkonům.“ To je jen část prohlášení rychlobruslařky Karolíny Erbanové, ve kterém popisovala důvody svého rozhodnutí.

Od té doby se všichni snaží zjistit, co ji Petr Novák tak strašného udělal a evidentně to neví ani on sám. „Po přečtení celého vyjádření Karolíny a zjišťování informací od svazu nemohu uvěřit celé situaci a daným důvodům. Něco ji asi rozhodilo, ale těžko jsem to mohl být já. Naposledy jsem totiž s Kájou mluvil téměř před půl rokem na posledním závodě Světového poháru v Minsku. Od té doby nic. Její slova o ponižování jsou velmi silná. Na osobní útoky nebudu reagovat,“ vyjádřil se trenér Novák.

Tento zásadní krok své reprezentační kolegyně nechápe ani další rychlobruslařský klenot - Martina Sáblíková. „Já sama za sebe jsem hodně překvapená, protože si nejsem vědoma toho, že by poslední dobou byl mezi nimi konflikt. Jediné co můžu říct, že poslední dobou spolu asi šest měsíců nemluvili. Takže opravdu nechápu, co se stalo a nechápe to asi tři čtvrtě lidí kolem. Říkám, je to její věc, její svědomí, její hlava, a když se takhle rozhodla, tak já ji maximálně můžu popřát hodně štěstí do dalších let, ať už bude dělat cokoli,“ prohlásila Sáblíková. Pro rychlobruslení je to v každém případě velká ztráta a Martina prý nikdy nebrala Karolínu jako svoji rivalku. „Každá jezdíme něco jiného, takže spolu prakticky nesoutěžíme. Navíc pro ten náš malý sport, ať už jezdí kdokoliv, tak je to dobře. Za každý úspěch celé to rychlobruslení, včetně mě, jsme byli vděčný. Takže pro mě a i pro to bruslení si myslím, že je to škoda,“ řekla nám Martina.

Na celý rozhovor s Martinou Sáblíkovou a nejen s ní, ale i s dalšími českými hvězdami našeho sportu se můžete těšit už příští týden v novém sportovním magazínu, který se bude vysílat od 9. září a to každou neděli v půl desáté. Sport Star vám totiž ukáže sportovce, jak je neznáte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také