TopStar

4. srpna 2018 15:00

Ilona Blašková

Martina Šmuková vyhrála v devadesátých letech modelingovou soutěž. Jak dnes vypadá?

Martina Šmuková vyhrála v devadesátých letech jako historicky první Češka soutěž Elite Model Look, která odstartovala úspěšnou kariéru modelky. Tu ale časem vyměnila za práci v charitě, které se věnuje až do teď. My jsme si ale položili otázku, proč jí vlastně přestal bavit svět módy a modelingu? A umí tahle kráska stárnout?

Na Mezinárodní festival Bach for all věnovaný vážné hudbě, dorazila Martina Šmuková pracovně. Výtěžek z koncertu poputuje její nadaci Pink Bubble, která ho předá lidem s onkologickým onemocněním. „To byla spíš taková potřeba, když jsem se živila jako modelka, dělat ještě něco smysluplného k tomu jako protiváhu, protože modeling nemá tu hloubku,“ prozradila Martina.

Na vítězství v prestižní modelingové soutěži vzpomíná i po pětadvaceti letech ráda. „Doba byla jiná. Když jsem se teď nedávno koukala do archivu, tak jsem si říkala, že jak mi to mohlo vůbec projít. Vypadali jsme jinak. Ale otevřelo mi to dveře do světa. A svým způsobem i k té charitě,“ řekla.

Stárnout se snaží modelka s grácií a zatím se neuchýlila k botoxu jako mnohé její kolegyně. „Nechala jsem si odtranit povislou část víček a považuji to za nejlepší investici, kterou jsem kdy udělala. A nic dalšího nemám. Až mi bude těch osmdesát, tak bych byla docela ráda ta vrásčitá šarmantní babička s tou červenou rtěnkou a běhala po světě v teniskách, ale nechce se mi tak vypadat už teď. Nezazlívám to ženám, že si nechávají pomoct,“ prozradila modelka.

Práce v charitě krásné Martině svědčí stejně jako koncerty s hudbou Johanna Sebastiana Bacha, kterou ráda poslouchá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také