TopStar

14. července 2018 10:45

Mary Queen of Scots: Hstorické drama s Margot Robbie v prvním traileru

Společnost Focus zveřejnila první trailer historického dramatu Mary Queen of Scots, kde si hlavní roli zahraje Saoirse Ronan. Ta ztvární skotskou královnu Marii Stuartovnu, která svede boj o trůn s anglickou královnou Alžbětou I. Tu představí atraktivní blondýnka Margot Robbie. Máme se na co těšit.

I když byly příbuzné, komplikovaly si navzájem život. A nešlo jen o královské záležitosti, nýbrž i o život osobní. Boj dvou monarchistických dam trval po celý jejich život a jednu z nich stál dokonce život. Nehledě na velké množství nápadníků zůstala královna Alžběta I. až do své smrti ‚‚královnou-pannou‘‘ a potomka žádného neporodila. Oproti tomu Marie porodila v manželství s Jindřichem Stuartem budoucího anglického krále Jakuba I.

Skotská královna Mary tráví dětství ve Francii, protože se očekává, že se stane i její vládkyní. Její budoucí manžel však umírá a mladá vdova sa vrací do Skotska, které je zdevastované válkou s Angličany. Jižním sousedům vládne Alžběta, která v Mary zprvu vidí blízkou přítelkyni, před kterou může otevřít duši. Mary se vdává a rodí potomka dynastie. Z lorda Darnleyho, jejího druhého manžela, se ale vyklube slaboch, a proto není divu, že svou životní lásku najde mladá královna jinde – v náručí hraběte z Bothwellu. Touha být s ním povede Mary k tomu, že Darnleyho zavraždí a vezme si Bothwella. Skotská šlechta je z tohoto skutku zděšená a lid ji ve snaze svrhnout Mary z trůnu podpoří. V zoufalství poprosí Mary o pomoc Alžbetu, na což ji ta nechá uvěznit. Po téměř dvou desetiletích strávených ve zlaté kleci začne svítat na vysvobození.

Na film se mohou fanoušci v českých kinech těšit 7. února příštího roku.

Je zajímavé, že herečka Saoirse Ronan je původem z Irska, zatímco její filmová sokyně Margot Robbie z Austrálie. O to těžší bylo pro obě dámy vypracovat precizní dobový akcent a změnit svou vizáž k nepoznání. Margot si ale asi nemusela dlouho zvykat, vždyť její totálně odlišná role výstřední krasobruslařky ve filmu Já, Tonya jí přineslo první nominaci na Oscara.


Přečtěte si také