TopStar

14. srpna 2018 10:28

Ilona Blašková

Matěj Stropnický a herec Daniel Krejčík si pořídili zámek! Kde a za kolik?

Matěj Stropnický prásknul s politikou a pražským životem a spolu s přítelem si koupili domeček za Prahou. Ne, vtip. Není to domeček. Koupili si zámek! Jako fakt zámek!

Daniel Krejčík vůbec nemá herecké geny, i proto je s podivem, že se hercem stal. Jeho rodina má totiž pohřební službu. „Stal jsem se hercem hlavně proto, že mě baví hrát o něčem, nad čím se lidé musejí zamyslet. Všechny báječné věci jsou sociální divadlo. Takže tady představujeme o maniodepresivní psychózy a bipolární poruchy. V dnešní době chodí každý druhý člověk k psychologovi. Každý druhá bere antidepresiva a přitom je možná krůček k tomu, aby se to nestalo. Jako třeba právě seznam, o kterém je v téhle hře řeč,“ řekl herec.

I Daniel si začal psát svůj seznam. Je na něm samozřejmě jeho přítel Matěj Stropnický a teď i zámek v Osečanech, do kterého se nedávno nastěhovali. Jak si může člověk, mladý člověk, dovolit koupit zámek? „No, ono to zase tak nepředstavitelní není, jak se zdá. Každý si představí Hlubokou, ale to není. Cena by se dala přirovnat bytu na Vinohradech se čtyřmi pokoji, což není nereálný. Je to naše 28+1.

Jedna komnata se tady určitě najde i pro maminku Matěje Stropnického, která s koupí zámku pomohla, když prodala svůj pražský byt. A jeho cena? Údajně 12 milionů korun! Obě rodiny tuhle koupi schválili a kluci jsou na venkově šťastní. „Začínáme toužit po věcech, po kterých jsme dosud netoužili. Třeba mi přijde úžasný, že má někdo řidičák na traktor. Musíme si ho taky pořídit, protože máme sedmihektarový pozemek, který musíme a chceme obhospodařovat,“ prozradil Daniel.

Bude také na zámku svatba? „Jednou určitě. Ale nechceme být registrovaní partneři, tak počkáme, jestli vláda schválí manželství pro lesby a gaye. Až se to povede, tak taková malá svatba na zámku určitě bude,“ prozradil Daniel.

Partneři mají v plánu na zámku pořádat i různé kulturní akce a vybudovat tady i letní divadelní scénu. Daniel se ale do Prahy za prací vracet bude. Třeba do sklepního divadla na Žižkově, kde na konci srpna odehraje další představení monodramatu „Všechny báječné věci“

Sdílejte článek