TopStar

13. září 2018 20:00

Matěj Stropnický předvedl na veřejnosti pořádnou líbačku!

I když má od politického dění pauzu, na veřejnosti se objevuje stále. Matěj Stropnický (34) se v poslední době zviditelnil především koupí zámku v Osečanech a teď šokuje svými nespoutanými projevy lásky k příteli Danielovi Krejčíkovi (24). No, v soukromí to politikovi zřejmě klape.

Zdá se, že se dvojice celkem dlouho neviděla, protože jejich přivítání bylo skutečně vřelé. Sešli se před Divadlem v Dlouhé a vydali se za kulturou na zdejší představení. O svém vztahu k herci Danielu Krejčíkovi promluvil Matěj Stropnický loni v říjnu a národ byl tímto přiznáním šokován. Najednou si dvojice začala užívat společných výletů, zveřejňovat jednu zamilovanou fotku za druhou a psát o své lásce na sociálních sítích. ‚‚Jo, jsem na kluky. Dan je skvělý kluk,‘‘ přiznal Stropnický, který na svou orientaci přišel kolem 18. roku života.

Další šok přišel, když si politik rozhodl pořídit zámek těsně poté, co po neúspěchu v politice rezignoval. Veřejnost překvapilo tempo, kterým si český politik zámek koupil. Proto se na něj sesypala vlna negativních reakcí a dokonce výhružek smrti. To je ovšem podle odborníků absurdní. Za koupi zchátralého zámku nemůže nikdo vyhrožovat smrtí.

Jde ovšem o to, že prominentní synáček Martina Stropnického a Lucie Stropnické se proslavil svým negativním postojem k hypotékám. Právě ty označoval za novodobé otroctví a raději by si prý pořídil nájemní bydlení. To dává lidem větší svobodu. A náhle se zelený politik stěhuje do pražského bytu za téměř čtyři miliony korun. A náhle si kupuje zámek...

Pár chce nejprve prostor zrekonstruovat, což vyjde na 20 milionů korun. Poté by rád v jednom patře zřídil kulturní centrum. Zatím je vše ale pouze v jejich myšlenkách, stav zámku a možné úpravy musí totiž nejdříve posoudit památkáři.

Problémem mohou být squatteři, kteří si plánují veselý squatting právě na daném pozemku. ‚‚Dobrý den, squatting považuji jednak za projev autonomní kultury, jednak za společenskou kritiku společnosti, v níž vlastnictví je deklarováno jako nedotknutelná hodnota. Obojí je mi blízké,‘‘ zněl komentář jednoho z pořadatelů údajné akce. No, snad to Matějovi nenabourá jeho milosrdné plány.

Sdílejte článek

Přečtěte si také