TopStar

2. srpna 2013 11:50

Blanka Konrádová

Matt Damon chce mezi bohaté

Americký herec a producent Matt Damon (42) touží po bohatství a moci. Je ochoten pro to udělat cokoli. Třeba si i oholit hlavu a začít střílet.

Je až neuvěřitelné, co je člověk ochoten podstoupit kvůli moci a bohatství. O tom ví své i herec a producent Matt Damon, který se k propagaci svého nového filmu Elysium objevil i na srpnové obálce časopisu Esquire. „Za tuto roli jsem velmi vděčný. Byla to opravdová výzva,“ přiznal v rozhovoru Matt, jenž si dokonce kvůli roli nechal oholit i hlavu a skvěle se naučil zacházet se zbraněmi. Ve filmu ztvárnil Maxe toužícího po bohatství a moci. Podle režiséra a zároveň autora scénáře filmu Neilla Blomkampa byl právě Matt skvěle do role obsazen. „On je nejen báječný herec, který roli dokonale ztvárnil, ale on je osobnost a dodal tomu filmu ten správný punc.“

Režisér už dlouho toužil udělat film, který by oddělil bohaté a chudé formou sci-fi. Film byl natočen v nejchudších částech Mexika. Příběh je zasazen do roku 2159. Na vesmírné stanici Elysium žijí lidé v luxusu a bez jakýchkoliv nedostatků, na zdevastované Zemi žijí ostatní. Max (Matt Damon) se pokusí do Elysia proniknout.

Samo Elysium (řecky Élysion) bylo v řecké mytologii místo na západním okraji Země, kam bohové mohou za živa přenést své oblíbence. Později místo pobytu spravedlivých duší v podsvětí. Tento film není jen metafora pro rostoucí propast mezi bohatými a chudými na této zemi. Je to metafora pro celebrity a výsady a Matt Damon hraje muže, který je ochoten obětovat vše, aby se tam dostat.

Elysium je považováno za nejočekávanější film letošního roku. Zda dopadne Blomkampův druhý celovečerní film stejně dobře jako jeho District 9, zjistíme již 29. srpna.

-juf-

Přečtěte si také:

Sdílejte článek

Přečtěte si také