TopStar

21. května 2013 11:50

Blanka Konrádová

Maxa přichází o ruce! Musí na operaci

Písničkář Martin Maxa se pravděpodobně nevyhne další operaci. Ohrožen je přímo jeho pracovní nástroj – ruce.

„Mám problémy na páteři a ty občas vyústí na periférii, což jsou v mém případě horní končetiny. V určitém místě se mi přiskřípne kořenový nerv, který vyživuje prsty a dlaně a ty pak ochabují. Lékaři do toho musí říznout a udělat pro nerv novou cestičku,“ vysvětluje svůj problém Martin Maxa.

Před lety mu už operovali jednu ruku, teď je ohrožena i ta druhá. Zatím ale lékaři zkoušejí obnovit její plnou funkci konzervativními metodami.

Maxa ale navzdory své indispozici dál koncertuje. „I kdybych měl protézy, tak budu hrát na kytaru,“ dušuje se. I štětec by prý byl schopný vzít do ruky navzdory degeneraci drobných nervů v dlani. Kdysi se dobře živil malováním realistických obrazů, které šly hlavně v Německu na odbyt.

Malování teď ale zanedbává. "Ve výtvarném umění i v hudbě se momentálně vzývají nepojmenovatelné abstraktní věci, které nikomu nic neřeknou. A dokud si lidi nezačnou utvářet vlastní názor podle toho, jak na ně věci působí a jak se jim líbí, tak to lepší nebude. Zatím určuje trendy parta lidí a ostatní je jenom slepě přejímají. Doufám, že se ještě dožiju toho, že hyperrealismus, který dělám, se u pseudoodborné veřejnosti dočká respektu."

Martin Maxa začal s malováním už jako dítě. Dokonce šel na architekturu, ale nakonec vystudoval matematiku a tělocvik. Od gymnázia psal i básničky a svoji poslední desku, na kterou sbíral materiál pět let, považuje za zhudebněné básně. Jmenuje se Sám sebou a o jejím názvu rozhodli fanoušci na Facebooku.

Ivana Bachoríková

Sdílejte článek

Přečtěte si také