TopStar

17. srpna 2018 17:00

Ilona Blašková

Maxim Habanec je úspěšný skateboardista

Když si v pěti letech poprvé stoupnul na skateboard, ještě netušil, že se jím bude živit. Nedal na okolí, a šel si za svým snem. Možná právě proto je Maxim Habanec čtyřnásobným mistrem České republiky a jako první Čech zvítězil i na světovém poháru.

Jedno vítězství za druhým a cestování sice Maxima naplňuje, ale protože se rád vrací domů do Čech, vymyslel s přáteli, že si postaví vlastní skatepark, kde budou moci trénovat. „Myslím, že je to sen každého malého kluka, co jezdí na skate, mít svůj vlastní park. A hlavně ta myšlenka vznikla tak, že v Praze vlastně není žádný krytý prostor, kde by se dalo jezdit po celý rok a dalo se hrotit na pořádných překážkách,“ řekl Maxim.

Tak načerpal Max zkušenosti ze zahraničí a postavil si svůj vlastní sen. Aby toho nebylo málo, má ještě svou vlastní značku skatů a studuje vysokou školu. „Ve chvíli, kdy jsem se chtěl rozhodnout, že se vykašlu na vysokou školu, jsem si zlomil nohu. Tak jsem si říkal, že je to výstražné znamení a tak jsem to začal dodělávat a teď mi chybí už jen diplomka a je hotovo,“ míní sportovec.

Asi nejvíce vzpomíná na základní školu, kdy mu nikdo nevěřil, že se dostane takhle daleko a jednou jako jediný Čech vyhraje světový pohár. „Když jsem začínal, tak jsem byl vyvrhel. Ve škole to nebrali a všude jsem měl jen problémy. A teď mi novináři říkají atlete a bavíme se o olympiádě v roce 2020. Takže pro mě je to docela vtipné,“ řekl s úsměvem.

Největší radostí pro něj nejsou výhry na soutěžích, ale cestování po světě a natáčení videí, nebo jeho projekty. A že se úspěch v Čechách neodpouští, o tom ví své moc dobře. „Když mi bylo třeba třináct, začal jsem vyhrávat své první závody v Čechách, tak mě hrozně lidí nenávidělo. Pomlouvali mě na internetu, kdy v té době začínaly takové ty první diskuze a pro mě to bylo tenkrát hrozně těžké číst. Ale když se na to podívám zpětně, tak to bylo přesně to, co mě nakoplo a motivovalo, že jsem jim chtěl ukázat, že to není pravda,“ prozradil skateboardista. A to se mu dle toho všeho, co má všechno za sebou úspěšně povedlo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také