TopStar

3. června 2013 12:00

Blanka Konrádová

Maxová koupila kbelík za více než 750 000 Kč!

Tereza ovšem nejen shromažďuje peníze pro děti z českých domovů, ale sama na charitu přispívá. Na nedávném Life Ballu ve Vídni vydražila s partnerem Burakem Oymenem putovní kbelík na šampaňské za 30 000 euro, tedy více než tři čtvrtě milionu korun!

„Bill Clinton prohlásil, že sto euro zachrání jedno dítě, takže jsme odcházeli s tím, že jsme zachránili tři sta dětí,“ říká Maxová.

Life Ball ve Vídni je prestižní událostí, které se letos kromě amerického exprezidenta zúčastnila i Karolina Kurková a řada dalších významných osobností. Ke společenské události na podporu boje proti AIDS má Tereza citovou vazbu, protože byla před jedenadvaceti lety u zrodu celé myšlenky.

„První ročník pořádal maskér Gery Keszler, kterému zemřel partner na AIDS, a pozval nás, začínající modelky, abychom celou akci podpořily. Tehdy se o AIDS moc nemluvilo, ta nemoc byla tabu. Lidi nevěděli, jak se k nemocným chovat, báli se jich dotknout, aby se nenakazili. A nebylo běžné, aby někdo bez nároku na honorář a na vlastní náklady přijel,“ vzpomíná Maxová.

Modelky se postupně dostaly na takovou společenskou úroveň, že jsou nejen čestnými hosty akce, ale mohou si dokonce dovolit vydražit putovní kbelík. Loni to udělala Karolina Kurková. Life ball je dnes obrovskou prestižní záležitostí, v níž je zainteresována i Bill Clinton Foundation a Elton John Foundation.

Tereza se stále věnuje i modelingu, ale pouze příležitostně. Naposledy fotila pro německý katalog a anglický časopis Red. Víc času věnuje péči o děti, Tobiase Joshuu (12), kterého má s dánským tenistou Frederikem Fetterleinem, a Mínu (4) a Aidena (1,5), jejichž otcem je turecký podnikatel Burak Oymen.

Pro děti z dětských domovů, jimž se její nadace systematicky věnuje, uspořádala Dětský den na Petynce.

Ivana Bachoríková

Sdílejte článek

Přečtěte si také