TopStar

22. listopadu 2018 13:15

Tereza Šulcová

Meghan Markle si píše své vlastní proslovy! To je pro členy královské rodiny neobvyklé

Členové královské rodiny obvykle využívají své zaměstnance k úkolům jako třeba psaní řečí. To ale není případ Meghan Markle. Jeden z královských komentátorů popsal Meghan jako „feministickou princeznu“ za její odhodlání k nové roli jako vévodkyně ze Sussexu.

Meghan Markle bere svou roli vévodkyně ze Sussexu velice vážně. Bývalá americká herečka si pilně píše své vlastní proslovy sama a je často vidět na fotografiích, jak si sebou nese několik papírů poznámek, když se připravuje na nějakou tu událost. Podle serveru Daily Mail si Meghan píše svou řeč sama. Královský komentátor Omid Scobie si všiml, že vévodkyně ze Sussexu u sebe měla při svém projevu na Fidži ručně psané poznámky. Podle jeho slov „je to pro královskou rodinu velmi neobvyklé - od toho tu jsou zaměstnanci přímo na to určeni.“

Meghanin projev na Fidži byl nezapomenutelný, poukazovala na postavení žen a apelovala na rovnost příjmů. Komentátor dodal: ‚‚Tohle je celá ona. Několik dní si tuto řeč připravovala.“ Obsah jejího proslovu byl velmi srdečný, ale také agresivně feministický. A nejen to, Meghan poukázala, že se jí tato situace velmi dotýká i po osobní stránce. Takové feministické postoje si nedovolí ani Kate Middleton. Možná právě proto dostala vévodkyně ze Sussexu přezdívku „feministická princezna“.

Vévodkyně se před pár dny ukázala v Hubb Community Kitchen v západním Londýně, kde podpořila ženy, které přežily obrovský požár v roce 2017. A právě tyto ženy napsaly kuchařku ve spolupráci s vévodkyní, která tajně několik měsíců do kuchyně docházela a psala s nimi knihu. A právě Meghan přispěla předmluvou.

Kuchařka vyšla v září tohoto roku. Požár budovy Grenfell Tower si vyžádal 72 obětí. Charitativní kniha receptů nese název Together: Our Community Cookbook. „Tato kuchyň je místo, kde spolu ženy sdílí nejen recepty, ale i společně sdílejí emoce, radují se, truchlí a vaří,“ uvedla vévodkyně.

Sdílejte článek
Štítky Meghan Markle

Přečtěte si také