TopStar

23. března 2015 12:16

Tereza Javorová

Měl jsem špek jako prase! Říká Šebrle, který opět začal dřít v posilovně

Moderátor Zpráv FTV Prima a bývalý desetibojař Roman Šebrle se znovu vrací k intenzivnímu sportování. Po ukončení sportovní kariéry Roman hodně zpohodlněl a z dříve vysportovaného těla zbyly jen náznaky dobré figury. Dokonce měl prý i velké špeky! Teď se to rozhodl změnit a intenzivně na sobě dře.

"Špíček na břiše? To je ještě slabé slovo, tam byl prostě špek jako prase, abych to uvedl na pravou míru. V jednu chvíli jsem se na sebe díval do zrcadla a řekl si: ´Dost!´," říká Roman Šebrle, proč se vrátil k intenzivnímu cvičení.

Vedle posilovny pravidelně běhá. V červnu se navíc připojí k charitativnímu cyklistickému závodu Biketime Team Velo Challenge a pomůže tak Nadaci Terezy Maxové dětem.

"Já se připravuji závod, abych byl plnohodnotným členem. Ti, kteří tam půjdou, si mě mohou vydražit a být v mém týmu. Kolo je teď pro mě jedna z nejsilnějších disciplín a nová výzva," upřesnil.

Roman Šebrle začal se sportovní kariérou v roce 1995 v pražské Dukle. Intenzivním tréninkům vděčí za všechny úspěchy, kterých později dosáhl. "Je pravda, že spousta těch tréninků hodně bolela, a pak se člověk tady na té čáře válel, spíš za ní, a čekal, až mu odejde kyselina mléčná ze svalů. To bych přál zažít každému, kdy si myslíte, že vám svaly vyskočí z kůže."

Roman Šebrle nyní slaví malé jubileum na Primě. Společně s kolegyní Gabrielou Kratochvílovou odmoderoval už 100. relaci Zpráv FTV Prima. Zpravodajskou hodinu vysílá TV Prima denně v 18.55.

SA


Přečtěte si také