TopStar

25. září 2018 21:00

Michael Kors vládne světu! Za 1,8 miliardy eur kupuje italský módní dům Versace

Tak tohle je pořádný zvrat! Americká společnost Michael Kors odkoupí za 1,83 miliardy eur celosvětově vyhlášený italský módní dům Versace. K radikálnímu a pro mnohé překvapivému kroku se rozhodla současná umělecká ředitelka společnosti Donatella Versace. No, rodinný poklad se úspěšně rozpadl.

Pro agenturu Reuters potvrdilo hned několik zdrojů, že firmu odkoupí právě Michael Kors. Mezi mnoha zájemci byla i luxusní klenotnická firma Tiffany. Teď převezme Michael Kors všechny akcie Versace. Novinkou také je, že Michal Kors Holding se přejmenuje na Capri Holdings. Mezi další inovace patří i nápad, že se počet prodejen zvýší z aktuálních 200 na neuvěřitelných 300. To znamená, že přibyde i značné množství modelů právě kabelek a obuvi. Ze současných 35 procent by měly právě tyto kategorie zboží činit 60 procent obratu

Versace

Firmu Versace založil roku 1978 módní návrhář Gianni Versace. Smutné je, že po jeho smrti začala značka znatelně upadat a už od roku 1997 se potýká se značnými finančními problémy. Hlavní akcionářkou s podílem 50 procent je Allegra Versace, které tento podíl odkázal právě její strýc, již zmíněný Gianni. Allegřina matka Donatella vlastní 20 procent. Zbytek má ve svých rukou Santo Versace, bratr Donatelly a Gianniho.

Versace mělo vždy problém s konkurencí módního domu Louis Vuitton, který patří francouzskému luxusnímu koncernu LVMH. Taktéž už nestíhalo dohánět další luxusní módní značky jako Gucci či Prada. Předpokládá se tedy, že právě Michael Kors je spásou zaběhnuté klasiky a dovede ji zpět na špičku popularity.

Michael Kors

Michael Kors je znám především svými koženými taškami a svůj úspěch investuje do koupě dalších značek. Jen před rokem koupil za 1,2 miliardy dolarů britského výrobce obuvi Jimmy Choo. Už to bylo pro mnohé z módního průmyslu šokem.

Návrháře Michaela Korse a s tím i jeho značku si oblíbila řada celosvětových hvězd jako Heidi Klum, Catherine Zeta-Jones a dokonce i bývalá první dáma Spojených států Michelle Obama. Jeho modely mohou diváci vidět na umělkyních při předávání Oscarů, navrhuje kostýmy i pro hollywoodské velkoformátové filmy a spolupracuje i na stylingu pro uznávané herečky. Mnohé jeho modely jsou celosvětovou bombou a slaví se svým střihem, barvou, materiálem a samozřejmě i stoupající hodnotou svého jména.

Sdílejte článek

Přečtěte si také