TopStar

12. února 2014 12:26

Michael Schumacher: Smrtelná komplikace

V sousedním Německu bijí na poplach. Deník Bild přinesl informaci, že se tělo Michaela Schumachera minulý týden muselo potýkat se zápalem plic. Ten pro pacienty v kómatu mnohdy znamená smrt.

Jejich již tak oslabené tělo bojuje s dalším úbytkem kyslíku a vyrovnává se s infekcí. Právě zápal plic se objevuje u pacientů, kteří dlouhodobě leží – přestože jsou pravidelně polohováni, patří k nejčastějším komplikacím.

Zdá se ale, že silné trénované tělo Michaela Schumachera zvládlo i zápal plic (pokud zdroj Bildu poskytl věrohodné svědectví). Sabine Kehm, manažerka sportovce, který se zranil při pádu na lyžích koncem prosince loňského roku a od té doby je v nemocnici v Grenoblu, informaci nepotvrdila. Na přání Schumacherovy rodiny zdravotní stav nekomentuje. Poslední oficiální zprávou z její strany bylo potvrzení skutečnosti, že je Michael Schumacher probouzen z umělého spánku.

Lékaři sice upozorňují, že jde o proces, který může trvat dny i týdny, přesto se zejména v Schumacherově rodném Německu množí kritické scénáře. Podle mnohých článků údajně na probouzení nereaguje, zůstaly mu prý pouze reflexy.

Manželka Corinna Schumacher do Grenoblu denně dojíždí a tráví v nemocničním pokoji celé hodiny tím, že se svým mužem mluví v naději, že mu tím pomůže zpět k životu. Odborníci připouštějí, že hlasy blízkých, oblíbená hudba i další podněty (dokonce i negativní: např. vůně nenáviděného jídla) skutečně mohou příznivě ovlivnit uzdravování.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Německo plíce zápal plic Michael Schumacher komplikace pacient Grenobl Sabine Kehm

Přečtěte si také