TopStar

19. září 2014 13:50

Táňa Sáblíková

Michal Dvořák přiznal: V Lucii bylo vnitřní pnutí vždycky

Loňské a letošní turné Lucie bylo beznadějně vyprodané, pro členy skupiny Lucie to bylo ale dostatečným důkazem toho, že zůstali v srdcích i hlavách fanoušků. I přes deset let dlouhou pauzu!

O budoucnosti, ale zároveň i minulosti skupiny Lucie se rozpovídal Michal Dvořák. Plánují s dalšími členy skupiny pokračování úspěšného turné? „Stoprocentně teď dva roky nic dalšího s Lucií nebude. Před dvěma lety, kdy jsme to dávali dohromady, bylo řečeno, že to teď dva roky byla Lucie a teď další dva roky jsou naše soukromé projekty,“ řekl Dvořák, který celé turné produkoval a celé připravoval.

„Těch deset let, co jsme nehráli, tak jsme každý budovali nějaký projekt. Já se věnuju projektu Vivaldiano, se kterým odjíždím do zahraničí a se kterým připravujeme novou desku. Wanastowi věci mají vydávat desku, Kollerband taky něco budou připravovat a P.B.CH.…ten bude hrabat listí,“ prozradil s úsměvem Michal, který ale u posledního zmíněného spíše hádal, než by věděl.

A jak vlastně probíhalo „dání se zpět dohromady“ po tak dlouhé době? „Bylo velmi těžké, se takhle sejít dohromady. My jsme se nerozcházeli v dobrém před těma deseti lety a vnitřní pnutí tam v té skupině bylo vždycky, to bylo ale zároveň i devizou té skupiny, že tam jsou čtyři výrazné osobnosti a každý úplně jiný. Ale to sebou samozřejmě přináší, že každý prosazoval něco jiného a shodnout se bylo opravdu velmi složitý a to se s věkem nezlepšuje, naopak zhoršuje,“ prásknul na kapelu. Zároveň ale dodal, že některé věci se přeci jen zlepšily. „Zlepšuje se vzájemná tolerance a schopnost kompromisů pro dobro věci, v tom jsme zmoudřeli a jsme spolu občas fungovat.“

V kapele panuje radost díky tomu, kolik lidí si našlo cestu na jejich koncerty. „Na to turné přišlo 150 000 lidí a dělá mi velkou radost, že ani za těch 10 let na nás lidi nezapomněli. A myslím, že ta návštěvnost je dostatečný důkaz, že ta kapela funguje v hlavách a srdcích našich fanoušků ještě stále a že to je důkaz toho, že písničky jsou nadčasové.“

A jak to má vlastně Michal Dvořák doma? Vždyť je otcem dvou malých kluků. „Když mám čas, tak jsem táta na plný úvazek. S Míšou jsem byl půlroku doma, všechno jsem zrušil a byl jsem opravdu téměř všech šest měsíců, až teda na tři koncerty, furt doma. S mladším Františkem to až tak nešlo, protože jsem připravoval turné s Lucií, ale teď mu to všechno vynahradím,“ slíbil synovi a potažmo i nám.

-Táňa Sáblíková-

V českém showbyznysu se ještě událo:

Sdílejte článek

Přečtěte si také