TopStar

30. dubna 2017 11:21

vedran

Milan Baroš o synech: Starší kope, mladší raději plave

TOP STAR 28.4.2017 - Milan Baroš s rodinou

Hvězdný fotbalový útočník Milan Baroš už několik let není jen sportovec. S manželkou Terezou vychovávají syny Patricka a Mattea. Tak schválně, potatili se nebo se jablko zakutálelo daleko od stromu?

Když fotbalista Milan Baroš vyvede své dva caparty, není pochyb jaká krev jim koluje v žilách. Oba kluci jakoby mu z oka vypadli a s oblibou dávají tátovi zabrat. Nikoho asi nepřekvapí, že s manželkou Terezou osmiletého Patrika i o dva roky mladšího Mattea, dali na fotbal.

"Oni samozřejmě zkouší, kam tatínek povolí a tatínek samozřejmě trpělivost má, ale přijde okamžik kdy se ty mantinely musí nastavit. Snažím se je samozřejmě vychovávat tak, aby byli slušní a hodní, a doufám, že se mi to povede," uvedl Milan Baroš.

"Staršího baví fotbal hodně. Mladší je takový "zdechlejší", když to řeknu natvrdo, ale dělá zas jiné sporty. Rád plave a hraje tenis," dodal fotbalista. A není mu líto, že starší Patrik hraje za Slavii? "Samozřejmě bych ho rád viděl v Baníku a jednou se to stát může. Momentálně žijeme tady a myslím si, že na Slávii pracují s mládeží dobře." Značnou část své fotbalové kariéry působil Milan Baroš v zahraničí. Před třemi lety se ale rozhodl pro návrat do Česka a jak sám přiznává, nebylo to jednoduché. "Na jednu stranu jsem rád, protože tady mám rodinu a známé, ale po zahraničí se mi stýská, protože dvanáct roků jsem byl venku a je to takový jiný druh života," přemítá. A i když nabídky do zahraničí stále chodí, Milan je s díky odmítá. "Starší syn mi začal chodit do školy, takže ono už to nejde ani skloubit. Jako šlo by to, ale není to už aktuální. Kdybych byl mladší, tak samozřejmě bych ty nabídky využil," přiznal. V pětatřiceti letech už se prý soustředí spíš na konec kariéry. Jako každý sportovec má však její nejlepší okamžiky stále živě v paměti. A protože na dva dny do Čech zavítal pohár pro vítěze Ligy mistrů, kterou roku 2005 s fotbalovým klubem Liverpool Baroš a Vladimír Šmicer vyhráli, rád zavzpomínal. "Pro mě to byl samozřejmě vysněný pohár. My jsme v tom finále prohrávali 3:0. Nakonec jsme výsledek zvrátili, takže ty vzpomínky, taková ta husí kůže a to, co to všechno obnášelo a že jsme to dokázali, určitě na povrch vyplavou," uvedl pro TOP STAR Milan Baroš.

Sdílejte článek