TopStar

27. srpna 2014 16:50

Táňa Sáblíková

Milostné politické eskapády... Kdo koho svedl?

Ženy jsou sexy a in a snaží se pomocí své krásy a kouzla dosáhnout slávy a bohatství. Muži to mají obráceně, díky moci a bohatství se snaží ulovit svoji osudovou ženu! Kterým se to povedlo? A kdo byly ty, které politiky okouzlily?

François Mitterrand

Za neúnavného svůdníka je považován bývalý francouzský politik a státník François Maurice Marie Mitterrand, který byl francouzským prezidentem zvolen hned dvakrát. Svůdník François měl nespočet milostných afér. Miliony Francouzů ho znají jako „Pana Prezidenta“, jeho žena však ví, že nebyla jediná, která podlehla jeho šarmu. François měl však štěstí, aféry neovlivnily jeho politickou kariéru, neboť milenky byly vlivné ženy francouzského tisku. Většina avantýr vyšla najevo až po jeho smrti, kdy se například na pohřbu tohoto francouzského velikána objevila jeho milenka s nemanželskou dcerou, kterou úspěšně tajil přes deset let. Dalšího nemanželského potomka měl i se švédskou novinářkou Christinou Forsne. Manželka prostě musela být světice!

Nicolas Sarkozy

Ani další francouzský politik nezůstal pozadu. Nicolas Sarkozy celou Francii postavil na nohy, když se podruhé oženil a to s italskou zpěvačkou a bývalou modelkou Carlou Bruni. Kvůli této dlouhonohé krásce padlo jedenáctileté manželství s Céciliou Sarkozy, které stála u jeho boku během prezidentské kampaně. Právě rychlost, se kterou tento 165 cm vysoký státník vyměnil manželky, mnoho Francouzů šokovala a ubrala na jeho popularitě. Veřejnost si nezískal zpět na svou stranu ani tím, když v roce 2010 pověřil tajnou službu, aby odhalila zdroj, který šíří pověry o problémech v jejich manželství. Jeho život připomíná místy scény ze seriálu Colbyové, který momentálně vysílá televizní stanice CBS Drama.

Silvio Berlusconi

Téma ženy je i na seznamu dalšího z vrcholných politiků, tentokrát bývalého italského premiéra Silvio Berlusconiho. Politik, miliardář a mediální magnát je znám řadou svých milostných dramat. Druhá manželka se s ním rozvedla právě kvůli nespočetným zápletkám s mladými ženami. Po jeho boku se vystřídala řada modelek, hereček a luxusních společnic. Známé se staly i jeho „bunga bunga“ party, opředené rouškou tajemství a nepodloženými informacemi o nespočtu dívek a množství kokainu v luxusní vile tohoto italského magnáta. V roce 2013 ho italský soud obvinil ze zneužití nezletilé tanečnice a ze snahy využít svého vlivu a vše zamést „pod kobereček“. Ústřední postavou skandálu nazvaného „Rubygate“ je mladá marocká tanečnice, se kterou expremiér údajně souložil za peníze v době, kdy byla ještě nezletilá.

Rudolf Scharping

O další z největších skandálů posledních let se postaral Rudolf Scharping, německý politik a bývalý ministr obrany. Zatímco se němečtí vojáci v roce 2001 chystali sloužit na Balkáně, Scharping si užíval se svou přítelkyní a zároveň hraběnkou ve španělském letovisku na ostrově Mallorca. K pobytu na Mallorce přitom využil státní letoun. Zároveň bylo zjištěno, že cestoval ve vojenských letadlech a to za soukromými záležitostmi. Celkem 50krát využil armádní letoun pro lety do a z Frankfurtu, kde žila jeho milenka. Během tří let v úřadu ministra využil státních letadel k 349 cestám, které podle něj byly čistě obchodní. Vše však nasvědčuje tomu, že bezútěšně plýtval prostředky daňových poplatníků. Aféra s názvem „Mallorca“ ukončila jeho ministerskou kariéru.

John Fitzgerald Kennedy

Americký prezident je asi nejznámější ze slavných z minulosti s milostnou aférou a měl také nejznámější milenku. Uhranula ho totiž božská Marilyn Monroe, která dokonce svému prezidentovi zazpívala k jeho narozeninám. Aby to mohla udělat, odletěla na tajňačku vrtulníkem z natáčení svého filmu. Údajně už dokonce sama sebe viděla v roli první dámy. Tato aférka ale začala ohrožovat Kennedyho politickou kariéru a prezident se s božskou blondýnkou rozešel. Několik měsíců poté byla Marylin nalezena mrtvá.

Pozadu ale nezůstávají ani čeští politici, nejznámější je bývalý premiér za ODS.

Petr Nečas

Největší aféra u nás ukončila kariéru také jednomu politikovi, bývalému premiérovi Petru Nečasovi. Jeho tehdejší milenka Jana Nagyová, ředitelka kabinetu předsedy vlády, nechala sledovat tehdejší Nečasovu manželku. Ke sledování si dokonce povolala tajnou službu. V červnu 2013 zažádal premiér o rozvod, vzápětí dva dny na to byla jeho milenka zadržena policejním Útvarem pro odhalování organizovaného zločinu. Později toho roku ji Nečas pojal na manželku a bývalá účetní se stala paní Nečasovou. Jako premiér měl měsíční příjem 169 000, nyní se však musí spokojit s platem poslance, s „pouhými“ 95 200 Kč. Díky rozvodu přišel o post premiéra a o děti, na které měsíčně přispívá 42 000 Kč.

Mohlo by se vám líbit:

Sdílejte článek
Štítky milenka John Fitzgerald Kennedy politika premiér Petr Nečas aféra prezident Mallorca Jana Nagyová

Přečtěte si také