TopStar

9. června 2013 11:30

Dagmar Dandová

Mirjam Landa: Naše děti do muzikálu nechtějí

Režisérka Mirjam Landa (44) má před sebou obrovský projekt. V létě bude připravovat slavný broadwayský muzikál Rent o mladých umělcích v New Yorku, postižených nemocí AIDS

„Dan bude muzikál jen režírovat, hrát v něm nechce. Já ho budu produkovat,“ prozrazuje Mirjam Landa. „Začneme ho připravovat v angličtině, teprve následující rok ho uvedeme i v češtině.“ V inscenaci by se měla objevit Markéta Procházková, jedná se také o účasti Tomáše Savky a Martina Písaříka.

Do rodinného projektu Landových se ale nezapojí ani jedna ze tří dcer. „Holky nikde hrát nechtějí. Anastázii (15) baví hlavně adrenalinové věci, jako jsou motokáry. A ty mladší? Jedna ráda maluje a druhá by chtěla na konzervatoř, zatím dochází na hodiny zpěvu,“ prozradila Mirjam o dvojčatech Roxaně a Rozálii (10).

Mirjam Landa se vrhla do příprav muzikálu Rent už teď, žádná dovolená ji tedy nečeká. „Prázdniny budu mít jako vždycky totálně pracovní. Naštěstí jsem byla aspoň v zimě s dcerami na Mauriciu. Jen na Bali, kde Dan točil upoutávky k novému filmu, jsem se už nedostala,“ povzdechla si.

Rent je rocková opera od Jonathana Larsona, inspirovaná dílem La bohème Giacoma Pucciniho. Muzikál vyhrál vedle dalších ocenění také prestižní divadelní cenu Tony za nejlepší muzikál a Pulitzerovu cenu. Stal se jedním z prvních broadwayských představení, v němž hrají homosexuálové a bisexuálové. Muzikál se odehrává na Štědrý den, kdy se sejde osm přátel, aby spolu probrali uplynulý rok, který jim všem změnil život.

Ve společnosti se Mirjam Landa objevila naposledy na křtu nového CD Amoroso zpěváka Radima Schwaba. „Radim hrál v muzikálu Klíč králů. Jsme už dlouho kamarádi, máme toho spoustu společného,“ objasnila vzájemné vztahy. Byla ráda, že se křest konal v kavárně. „Já totiž miluju kavárny a nejvíc ty kuřácké. Tady se sice nekouří, ale to není důvod, abych sem nechodila. Jinak mi ale protikuřácký zákon přijde fakt nefér,“ dodává.

-dad-


Přečtěte si také