TopStar

7. září 2018 09:00

Ilona Blašková

Mladá americká youtuberka absolvovala úspěšnou transplantaci plic. Pár dní na to zemřela na mrtvici!

Mladá americká youtuberka absolvovala úspěšnou transplantaci plic. Pár dní na to zemřela na mrtvici!

Známá americká youtuberka Claire Wineland (✝21) trpěla cystickou fibrózou. To je smrtelné dědičné onemocnění, které postihuje především dýchací soustavu. Jednou z možností léčby je transplantace plic, kterou i Claire potřebovala. Koncem srpna ji úspěšně prodělala avšak pár dní na to přišel šok. Mladá youtuberka prodělala silnou mrtvici, která byla způsobena krevní sraženinou. Po týdnu intenzivní péče a záchranných procesů ji museli lékaři odpojit od přístrojů. Claire zemřela v nemocnici obklopená rodinou.

Last night at 6:00pm, Claire Wineland our inspirational founder passed away. She was not in any pain and the medical...

Posted by Claire Wineland, Love, Songs, and Updates Page on Monday, September 3, 2018

„Smrt je nevyhnutelná. Život, na který můžeme být pyšný, je něco, co můžeme ovládat, " prohlásila kdysi Claire, která byla smířená s tím, že její choroba jí výrazně zkrátí život. Nikdo však nečekal, že konec přijde tak brzy.

It's 2:45am and I am sitting here in Claire's ICU room watching this incredible staff use Herculean efforts to keep...

Posted by Claire Wineland, Love, Songs, and Updates Page on Friday, August 31, 2018

Clairyn poslední příspěvek na Instagramu se věnoval důležitosti transplantace orgánů. „Jsem vděčná, že mi lékaři vytáhnou tyhle nemocné plíce a dají mi tak šanci žít dál. Jsem vděčná, že budu moci žít jako člověk,“ napsala. I proto rodina nabídla její vlastní orgány k transplantaci. Jsou šťastní, že mohou pomoci zachránit život jiným lidem, kteří čekají na vhodný orgán.

That time when Shane Dawson twisted my G-Tube on Shane and Friends HAHAHA! #gtube #cysticfibrosis #gottalaugh 😂😂 #shanedawson https://www.youtube.com/watch?v=rCDQNT7arIM&feature=youtu.be

Posted by Claire Wineland, Love, Songs, and Updates Page on Wednesday, August 15, 2018

Sdílejte článek

Přečtěte si také