TopStar

27. října 2018 17:40

Ilona Blašková

Modelka se syndromem kočičích očí působí odpudivě. Přesto dobývá módní svět!

Modelka se syndromem kočičích očí působí odpudivě. Přesto dobývá módní svět!

Fashion svět už dávno není jen o prvoplánových kráskách. Módní návrháři těch nejluxusnějších značek se přetahují o modelky, které jsou něčím jiné, výjimečné, které zkrátka vybočují. Nikoho tedy nepřekvapí, že dívku s kočičím obličejem začali ihned všichni obdivovat právě za její výjimečnou krásu. 29letá Caitin Stickels ze Seattlu se narodila se Schmid-Fraccarovým syndromem neboli syndromem kočičích očí.

U této choroby dochází k poškození chromozomů a většina pacientů pak ztrácí barvivo v očních panenkách, což právě dělá dojem kočičích očí. Ve vzácných případech však může postihnout i další části obličeje, jako například rozštěp rtů či zploštění nosu. A to má právě, jak si sama říká, koťátko Caitin.

Dívku objevil slavný fotograf Nick Knight, který fotí reklamní kampaně pro značky jako Alexander McQueen, Louis Vuitton či Christian Dior. ,,Nikdy se mi ani nesnilo o práci modelky. Jsem si vědoma svého vzhledu, ale díky modelingu se cítím konečně dobře,“ prohlásila Caitin. Od té doby se jí zakázky hrnou a módní agentury se jí nemůžou nabažit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také