TopStar

16. srpna 2018 13:33

Ilona Blašková

Moderátorka Lejla Abbasová porodila dvojčata o dva měsíce dříve!

Dva měsíce před porodem praskla Lejle Abbasové plodová voda a odehrálo se velké drama. Dvojčata musela rovnou do inkubátoru, měla totiž nevyvinuté plíce. A tak není divu, že se Lejla bála o jejich život.

Na možnost předčasného porodu Lejlu Abbasovou lékaři několikrát upozorňovali. Moderátorce se totiž zkracovalo hrdlo, což bylo ukazatelem, že se dětem chce na svět. „Říkala jsem si, že to bude určitě dřív. Ale nenapadlo mě, že by to bylo tak brzo. To jsem teda opravdu nečekala. Já jsem porodila na konci sedmého měsíce,“ prozradila Lejla.

A že to bylo opravdu drama! V den porodu byla Lejla na táboře se svým synem Davidem. „To bylo prakticky u táboráku. Odešla jsem si pro buřt. Sedli jsme tedy do auta a teď to bylo opravdu jak z filmu – jedna bouračka, jedno zúžení,“ vyprávěla.

V podolské nemocnici navíc Lejle gynekoložka prvotně oznámila, že ji nemohou přijmout, protože mají plno. Nakonec Lejlu přijali, ale moderátorka stejně do poslední chvíle personálu tvrdila, že nerodí. „Byl hrozně rychlý, protože vyšla sestřička a říká: Paní Abbasová vy rodíte! A já řekla, že nerodím! A za necelou třičtvrtě hodinu se narodil Theo a pak za deset minut Ben,“ řekla.

Velmi silný moment zažila po porodu, když zůstala na pokoji úplně sama. „Musím říct, že mě to tedy dohnalo. V ten moment jsem tam seděla a hodila jsem tedy pěkně velkou slzu. Pak tam přišel Volkan a ten nevěděl, co má dělat, protože jsem bulela jako želva. Dorazili jsme na to resuscitační oddělení, kde ti dva byli úplně celí zahadičkovaní. Byli to takový malý špuntíci, žížaly. Obrovská výhoda byla, že byli strašně velký. Oba dva byli větší, než děti, které se narodí sami. Neměli vyvinuté plíce a týden byli vyloženě na dýchátku,“ prozradila moderátorka.

Lejla tráví v podolské porodnici několik hodin denně. Děti na oddělení nesmí a tak malá Iman a syn David musí na to, až uvidí své sourozence chvíli počkat. „Lejla je trochu paranoidní. Imán je šťastné dítě. Tráví čas s babičkou a se mnou. Já si to strašně užívám. Díky tomu mám s Imán speciální vztah,“ řekl Lejlin partner.

A jak dvojčátka vlastně vypadají? „No, vypadají tak, jako by vlastně nebyli moji, což je klasika. Na to jsem si už celkem zvykla. Theo vypadá přesně jako kovaný Turek a Ben je fakt jako africký. Má černošský nos a pusu, ale je nazrzlý. Je to takové United colours,“ žertovala. Tak snad už příští týden půjde z porodnice v Podolí Lejla i se svými syny.

Sdílejte článek

Přečtěte si také