TopStar

27. října 2017 11:15

Jiří Kubeš

Moderátorka Primy Bára Holá se učí háčkovat, důvod vás dojme!

Učí se háčkovat! Moderátorka primáckých Krimi zpráv Bára Holá podpořila netradičním způsobem nedonošená miminka. Společně se svojí maminkou totiž uháčkovaly desítky chobotniček, které pak v inkubátorech pomáhají nejmenším.

Pomáhat se prostě musí! „Nechala jsem se inspirovat celosvětovým projektem, kdy novorozenecká oddělení v porodnicích po celé republice sbírají háčkované chobotničky pro předčasně narozené děti. Moje maminka je neuvěřitelně zdatná a šikovná, tak jsme nakoupily speciální příze, ze kterých se chobotničky pletou,“ říká Bára.

Nás samozřejmě zajímá jestli chobotničky i sama pletla. „Chobotničky napletla především maminka a já jsem se rozhodla, že je věnujeme dětem z Bulovky na novorozeneckém oddělení pod vedením pana primáře Martina Čihaře,“ dodává Bára.

Proč si vybrala právě pražskou Nemocnici Na Bulovce?

„Narodila se tady naše Amálka před 20 měsíci a všichni se tam o nás bezvadně starali. Paní doktorce Mikyskové, která Amálku rodila, tak té jsem zavolala s nápadem na chobotničky a pak už se vše rychle domluvilo,“ říká Bára.

Podle expertů totiž miminka v inkubátoru chobotničky uklidňují a pomáhají jejich vývoji.„Chobotničky malá nedonošená miminka zahřívají a dělají jim v inkubátorech společnost. Darovaly jsme jich dvacet, ale určitě uděláme další,“ říká naše moderátorka Krimi zpráv. Bára se také poctivě učí háčkovat, aby chobotničky vyrobila pro co nejvíce dětí. A co vy? Pomůžete také?

Sdílejte článek

Přečtěte si také