TopStar

24. července 2018 11:00

Markéta Škorňová

Musí si trhat vlasy: Pět hvězd, které odmítlo skvělé filmové role!

I hollywoodské herce a herečky občas zradí intuice. Jak jinak si vysvětlit, že taková herecká esa odmítla v mnoha případech zásadní role své kariéry? Pojďte se podívat, které hollywoodské hvězdy měly být původně hlavními hrdiny kultovních snímků.

John Lihgow- Batman

John Lithgow jako Joker? Podle režiséra snímku Tima Burtona byl právě John číslem jedna pro tuto zápornou roli. Sám herec to ale viděl jinak. „Můj vůbec nejhorší konkurz byl do filmu Batman od Tima Burtona,“ líčil historku Lithgow. „Na tu roli jsem se necítil a po celý casting jsem se jen snažil Tima přesvědčit, že pro tu roli nejsem ten pravý. No a podařilo se mi to,“ říká s úsměvem John.

V roli nezapomenutelného Jokera nakonec zazářil Jack Nicholson a nutno podotknout, že byl opravdu skvělý.

Emma Watson- La La Land

Nebyla by to Emma Stone, kdo získal Oscara za úspěšný snímek La La Land, kdyby se produkce držela původního plánu, ve kterém měla něžnou Miu hrát Emma Watson.

Jenže Damien Chazelle, režisér a scénárista v jedné osobě, nakonec sáhl po neokoukané Emme Stone. A neprohloupil! Z filmu se stal trhák a Emmě i Chazelleovi přinesl Oscary za nejlepší herečku v hlavní roli i za nejlepší režii.

Představitelka Hermiony z Harryho Pottera si moc přála hrát roli, ve které může využít svůj taneční a hudební talent a velmi ji mrzelo, že La La Land nakonec nevyšel.

Svůj sen si ale nakonec přeci jen splnila, když si v loňském roce zahrála Bellu z nestárnoucí pohádky Kráska a zvíře.

Sean Connery- Pán prstenů

Tato herecká legenda s neuvěřitelným šarmem byla první volbou pro slavného Gandalfa z trilogie Pána prstenů. Jenže Connery nabídku odmítl. „Nikdy jsem to nepochopil. Četl jsem knihu, scénář, viděl film, ale stále ten příběh nechápu,“ nechal se slyšet herec

Sir Ian McKellen, který nakonec zmíněnou roli hrál, podotkl, že by film byl velmi odlišný, kdyby postavu Gandalfa hrál sir Sean Connery.

Christina Applegate- Pravá blondýnka

Strach a obavy z toho, že bude hrát hloupé blondýnky už navždy, dostala americká herečka, Christina Applegate. Ta se obávala, že v roli Pravé blondýnky by byla pořád tou stejnou naivkou, jakou hrála celé své dospívání v sitcomu Ženatý se závazky.

Nutno podotknout, že Reese Witherspoon byla nakonec v roli blondýnky, která miluje růžovou, prostě okouzlující.

John Travolta- Forrest Gump

„Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš,“ říkala maminka Forresta Gumpa. Ten to Oscary ověnčený film s Tomem Hanksem v hlavní roli, přitom mohl vypadat úplně jinak. Role Forresta totiž měla patřit Johnu Travoltovi!

Travolta dal přednost filmu Quentina Tarantina Pulp Fiction a nakonec se tyto dva snímky potkaly i v bojích o Oscary. Forrest Gump v souboji nakonec vyhrál- získal šest sošek.

A jaký film se líbil více Vám?

Sdílejte článek
Štítky Hollywood herci filmové role

Přečtěte si také