TopStar

16. dubna 2014 23:52

Jana Fikotová

Musíte vidět: V tomhle vraku Lejla Abbasová s kolegou Patrickem drandí po Africe

Odvážná moderátorka Lejla Abbasová (34) se nebojí vyrazit do daleké Keni, kde se svým kamarádem brázdí v polorozpadlém autě poušť.

Od té doby, co sympatická Lejla založila nadační fond Asante Kenya, zprostředkovává pomoc projektům v Keni zabývajících se vzděláním a podporou dětí s těžkými životními osudy. Při výpravách do Keni má vždy sebou kolegu Patricka Opara Acholu.

Auto, kterým cestují po Africe, drží pohromadě doslova jen zázrakem. „Patrikovo auto je perpetum mobile," směje se Lejla. "Už mu upadla všechna kola, za ty roky jsme vyměnili všechny součástky určitě tak pětkrát. Dokonce mi volal do Čech a chtěl, abych sehnala nějakou karoserii, protože ta jeho mu z auta upadla,“ vylíčila zážitky Lejla.

„Vůbec se nebudu divit, až nám odpadne podlaha a my pak na cestách budeme auto pohánět chůzí. Místo klíčkem startujeme přes kabely, dveře se otevírají pomocí kleští, protože upadly kliky a k otevření okna si půjčujeme kličku, která důstojně leží mezi námi.“ Je vidět, že Lejla je svému poslání pomáhat opravdu oddaná a nezbývá než dodat – ať žije Afrika!

-juf-

Sdílejte článek

Přečtěte si také