TopStar

26. září 2018 11:45

Muž v černém oslavil padesátku! Jak šel čas s Willem Smithem?

Také nemůžete uvěřit, že už mu je padesát? Ano, 25. září oslavil hollywoodský miláček Will Smith kulatiny. Mnozí ale budou souhlasit, že se na něm čas vůbec nepodepisuje a Will je stále tím mladým agentem J. Pojďme si připomenout jeho nezářivější role a životní momenty.

Na tajemství věčného mládí se většinou lidé ptají žen. Ale tutéž otázku bychom měli položit právě Willovi. Jakto, že vypadá herec na pětatřicet a jaký pije každé ráno elixír mládí? Jeho nejvzácnějším elixírem je prý manželka Jada Pinkett (47), se kterou má dvě úspěšné děti, synka Jadena (19) a dceru Willow (17).

Vlastním jménem Willard Christopher Smith, Jr. je rozený bavič, rapper a filmový průkopník. Není divu, že se v Hollywoodu i mezi veřejností zavedl pojem ‚‚typicky Smithovský hrdina‘‘. Hudbě se začal Will věnovat už ve svých 12 letech a právě tehdy se dal dohromady s Jazzy Jeffem - jeho budoucím hudebním partnerem. O osm let později vyšlo jejich první album ‚‚He's the DJ, I'm the Rapper‘‘, které slavilo takový úspěch, až si vysloužilo cenu Grammy. Smith který byl vždy ze střední vrstvy se tak náhle stal v pouhých dvaceti letech milionářem. Právě díky své pracovitosti a entusiasmu se stále posouval a dostal se na špičku světové kinematografie.

Své herecké přednosti předvedl ve snímku Muži v černém (1997) a Nepřítel státu (1998). V roce 1997 se po dvou letech vztahu oženil s herečkou Jadou Pinkett, která si zahrála třeba ve snímku Zamilovaný profesor a také právě po boku Smithe ve filmu Ali. Ten byl velmi záhy nominován na cenu Oscara. Smith dosáhl zkrátka všeho, co kdy chtěl. Stal se filmovou megastar, stále se věnuje milované hudbě a zároveň své rodině.

Proslavila ho i babička

Když začínal psát své první texty k písničkám, bylo mu teprve dvanáct. Sice to hned nebylo to pravé ořechové, ale snažil se a svůj styl si časem našel. ‚‚Psal jsem písně plné sprostých slov a vzteku do takového malého sešitu, který moje babička jednou našla a dozadu mi napsala: Drahý Willarde, opravdu inteligentní lidé nemusejí používat takováto slova, aby se dokázali vyjádřit. Ukaž světu, jak chytrý opravdu jsi,‘‘ zmínil před časem Will.

Miliony si rappová hvězda ale moc dlouho neužívala. Jelikož byl mladý, neuměl hospodařit a velmi záhy to vypadalo, že definitivně zbankrotuje. ‚‚Nikdy se mi ale nestalo, že bych neměl co jíst nebo neměl střechu nad hlavou. Řekl bych, že než opravdová chudoba je mnohem horší chudoba v hlavě, když nemá člověk žádné nápady,‘‘ dodal.

Seriál Fresh Prince ho ale zachránil. Jednou mu producent nabídl, aby společně natočili seriál podle jeho života. A šest let vysílaný sitcom se nakonec stal odrazovým můstkem pro jeho ohromnou hereckou kariéru.

Po kultovních počinech jako Štěstí na dosah a Ali se Willu Smithovi nejspíš zalíbilo převtělení do skutečných osobností historie, a tak si už brousí zuby na jednu prezidentskou roli. On i Barack Obama se nechali slyšet, že by se jim taková spolupráce líbila, a pokud by měl někdy biografický snímek vzniknout, Will bude okamžitou a jasnou volbou. ‚‚Víte, Amerika miluje uši. Mickey Mouse, Goofy, Dumbo, ti všichni jsou toho jasným důkazem. Uši jsou klíčem ke všemu. Já i Barack Obama je máme úplně stejné, takže jsem jasná volba,‘‘ poznamenává se smíchem herec.

Sdílejte článek

Přečtěte si také