TopStar

24. února 2018 09:00

Muži, kteří si spravují beauty blogy! Trapné nebo vtipné?

Tradiční ženské profese nepatřily ženám od nepaměti. Byly časy, kdy muži vládli kuchyni, vychovávali ratolesti a velmi zdatně se věnovali líčení. Dnes se společnost k těmto trendům vrací a někteří z nich představují pro své protějšky silnou konkurenci! Představme si několik YouTuberů, kteří ovládají líčení lépe než kdejaká vymóděná slečna.

Jeffree Star

Jedno z nejznámějších jmen ve světě kosmetiky a make-up artistů. Jeffree se začal malovat už jako malý a nějakou dobu si dokonce přivydělával jako konzultant v kosmetických obchodech. Posléze byl i hvězdným vizážistou a začátkem nového tisíciletí byl hvězdou tehdejšího komunitního serveru MySpace. Necenzurovaná přezdívka ‚‚Cunt“, neonové vlasy, ženské oblečení - to vše dopomohlo Starovi k popularitě. Jeffree je mistrem v ovládání štětce a dokonce vydal vlastní kosmetickou řadu. Bohužel pro něj ovšem, jeho láska ke skandálům má negativní vliv na jeho popularitu, a proto nejsou fanoušci připraveni kupovat jeho kosmetiku.

James Charles

Jamesovi je teprve 18 let, jeho YouTubovému kanálu nejsou ani 3 roky, i přesto si ale vybudoval svou 3milionovou armádu fanoušků a dokonce uzavřel reklamní smlouvu se značkou CoverGirl. Nejvíc se chlapci daří fantasmagorické podoby, ve kterých se jen těžko někdo odhodlá vyjít mezi lidi. Na druhou stranu, je velmi zajímavé sledovat celý proces vzniku. A aby toho nebylo málo, James se permanentně účastní různých challengů a soutěží s dalšími YouTube make-up artisty. Zkrátka a dobře, klasický beauty kanál.

Manny Gutierrez

Jen těžko uvěřit, ale přátelský a mile vypadající chlapec je blízký přítel Jeffreeho Stara. Mannyho kanál má kolem 4,3 milionů fanoušků a videa mají originální nádech. Gutierrez učí své sledující, jak nakoupit co nejlevněji, co zas mezi levnými věcmi v žádném případě nekupovat a mluví i o produktech, které nevyhovují návštěvníkům Sephory.

Většinou se blogeři takovým tématům vyhýbají, protože si nechtějí proti sobě poštvat nějakou tu značku, Manny však umí kritizovat způsobem, že nikoho pořádně ani neurazí. Není tedy divu, že kosmetická značka Maybelline svěřila vydání nové řasenky Big Shot právě Gutierrezovi.

Gabriel Zamora

Stylista IPSY (americký server, který se zabývá prodejem kosmetiky) mění make-up ve hru. Právě proto je většina jeho videí věnována takovým bizarnostem jako transformace v kočku, lebku nebo další beauty blogery. Další jeho hry jsou serioznější - jak míchat barvy, textury a nové produkty. Pokud ho představuje Zamora, tak i ten nejsvětlejší make-up je v jeho podání úžasně zářivý.

Wayne Goss

Umělecký maskér Wayne Goss je rozhodně nejmužnějším make-up artistou našeho seznamu. Dokonce je zarostlý. A právě proto působí jeho lekce líčení občas komicky - přeci jen, linky a vousy vypadají na jednom obličeji nesourodě. Wayne je ale inovátor. Právě on nám sdělil, že make-up se má smíchávat s olejem, aby jedinec získal krásně jemnou a krémovou texturu. Takže jestli máte rádi kosmetiku, neváhejte tohoto moderního vizážistu sledovat.


Přečtěte si také